• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
men79 - специалист
Искам да попитам как да се спаси стена, която е тръгнала да пада. Къщата ми е на една тераска и за да не се свлича земята е направена подпорна стена, като сега една част от нея е тръгнала да пада. Отливането на стената е ставало на отделни части и една част от стената е тръгнала да се отделя от свръзката с друга част. Отлепването е вече някъде около 5-6 сантиметра. Стената е висока около 2 метра. Въпроса ми е не може ли по някакъв начин да се захванат пак отделните части и да се придържат да не падат? и Какво трябва да се направи.
пет окт 20, 2023 12:24 pmmen79 написа:
Искам да попитам как да се спаси стена, която е тръгнала да пада. Къщата ми е на една тераска и за да не се свлича земята е направена подпорна стена, като сега една част от нея е тръгнала да пада. Отливането на стената е ставало на отделни части и една част от стената е тръгнала да се отделя от свръзката с друга част. Отлепването е вече някъде около 5-6 сантиметра. Стената е висока около 2 метра. Въпроса ми е не може ли по някакъв начин да се захванат пак отделните части и да се придържат да не падат? и Какво трябва да се направи.
Не я спасявай а я поправи!
Ако я "прихванеш" за .....относително здравата част, само закърпваш нещата за неизвестно време.
Натоварваш допълнително и то неравномерно останалата на мястото си част.
Събаряй и прави на ново както трябва!

https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... e&ie=UTF-8
torbalan - Дървен философ
Не съм строителен специалист, но най-логично ми звучи да се събори до чисто и да се направи наново.

Кърпежи при подпорни стени, хич не ми звучат добре.
шоп - майстор
Без снимки всичко е празни приказки.
пет окт 20, 2023 2:02 pmшоп написа:
Без снимки всичко е празни приказки.
Готов съм да споря, доколкото на "маса" е безсмислено.
Някой да ми сподели за тръгнала подпорна стена, жалвайки се, а аз да се съмнявам?!
Да, възможно е, всичко да е плод на фобия.
Вярно е, снимки ще допринесат за изясняване до колко е напреднал процесът.
men79 - специалист
Стената е огромна . Падащата част е над 2 метра висока и около 4 метра дълга и е крайна. Това е толкова много труд и разходи и по събарянето и по изграждането отново. Дори да издържи десетина години пак ще е добре. Снимки сега не мога да кача. Точно от снадката е тръгнала навън, поддава
шоп - майстор
пет окт 20, 2023 2:49 pmmen79 написа:
Снимки сега не мога да кача.
Когато можеш. Ти си на зор. :-D
Чираче - майстор
Намери снимки на катедралата Нотр Дам в Париж от задната част. Може да измислиш временно решение.
Последна промяна от Чираче на пет окт 20, 2023 4:43 pm, променено общо 1 път.
men79 - специалист
Ето снимка :-D

Прикачен файл

IMG_20231020_163658.jpg
IMG_20231020_163658.jpg (41.99 KиБ) Видяна 947 пъти
chapara - майстор
Арматурата е прекъсвана там, незнайно защо. Само не казвай че няма арматура🙄
Иначе ако има, може да се олекоти временно товара да се изсече по мин. 50см от двете страни на цепката да се усили арматурата където е дефекта и да се залее отново по предписание.
Другото интересно е има ли дренаж стената или си имаш язовир?
Какви са стъпките на подпорната стена, обратни или ....никакви?
Може, ако има ,,мегдан" и за пилотиране🙄

П.С. Снимката е страхотна😁😁😁😁
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на падаща стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: