Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
miliad - майстор
Значи доколкото познавам тези къщи, това което виждаме е било или старото стълбище към входа на къщата, или открита веранда пред входа.
Козирката се носи от колоните, а за колоните вариантите са зидария от тухли, етернитова тръба или метална тръба. В последствие е дозидано и е сложено винкелното остъкление.
Има ли изба долу?
adfed - специалист
нед май 05, 2024 10:55 amMamaMy написа:
Ако трябва пода на разширението да е на едно ниво с пода на съществуващото антре...
Не трябва, ще има стъпало. Останалото е общо взето както и аз си го представям. Това, което не мога да измисля е как тези две плочи + светъл покрив някак да се обединят визуално, за да не стоят като накърпени (каквито на практика са). Както споменах, има и теч между двете плочи. Тоест те трябва да бъдат покрити с нещо (ламарина например). Нямам достатъчно опит да го измисля хубаво, затова и питам.

Не знам какво точно е било, заварено положение е. Долу няма изба. Къщата е върху скала и с каменни основи.
Ал_ - специалист
Хидразине, бъзиках се
нед май 05, 2024 8:12 amadfed написа:
Надявам се.
Ако е така, аз поне бих помислил гредата за навеса да е захваната отпред на стената с прозорците, дали ще отлееш и колони, на които да ляга, ще решаваш на място.
adfed - специалист
Да, сигурно така ще е. По спомен отпреди две години, когато слагахме етернитите, плочата си беше читава като цяло, само козирката беше проблемна. Сега още не ми се ще да ги раздигам, че често вали.

Покриването ще трябва да е доста раздвижено, с наклони в три направления. На първо време ми хрумват като варианти ламарина и битумни керемиди. Има ли други?
ivanovbg - майстор
вт май 07, 2024 11:38 amchapara написа:
Метални керемиди:

https://roof-center.com/metalni-keremid ... kEQAvD_BwE
Не дрънкат ли при дъжд?
adfed - специалист
Какви са им предимствата пред профилираната ламарина? Също така, кое от трите е най-лесно за работа, че всички тия чупки ме притесняват доста. Предполагам, че с битумните е най-лесно, но те пък ми харесват най-малко.

Шумът не ме притеснява, това са антре и баня, няма да спя там (надявам се :-D )
chapara - майстор
вт май 07, 2024 11:52 amadfed написа:
Какви са им предимствата пред профилираната ламарина?
Визуални, нали не искаш вид на стриителен навес. За чупките си хвани добър тенекиджия. Има същите цветове ламарина за разните му детайли.

И на това дето ще правиш му казват: зимна градина😉
Бако_Патъра - специалист
Човекът вика вземи си тенекеджия, че имал бил същите цветове ламарина... 😄😄
chapara - майстор
вт май 07, 2024 9:29 pmБако_Патъра написа:
Човекът вика вземи си тенекеджия, че имал бил същите цветове ламарина... 😄😄
Та теб ли да викне бе лайнар, не всичко е ,,Направи си сам".

Тема "Навес, но не съвсем и много питанки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: