• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
ivanabrashev - напреднал
Тъй като темата доста се разводни :-D , ми се иска да попитам за още една разлика като чета по каталозите. Става въпрос за предстенна обшивка с CW/UW профили. Като гледам Кнауф отново са се презапасили и с профили CW 50, един слой гипскартон и междуосово разстояние 600 mm, според тях не може да се направи предстенна обшивка. Варианта е да се ползва CW 75. Ригипс пък дават че с CW 50, разстояние 600 и един слой гипскартон, може да се направи обшивка до височина 2650 mm, което мен ме устройва напълно. На мен не ми е заради завишения разход, ами просто тея 2,5 сантиметра разлика може да ми се окажат критични за поместването на някои мебели и отварянето на врати. Остава варианта за обшивка с ползването на CD/UD профили, но ме притеснява че в тухлата няма да държат добре дюбел пироните (става въпрос за тухли единички, редени двуслойно). Приемам всякакви съвети, като на коя фирма да вярвам, и дали дюбел пирон 6x80 ще държи достатъчно здраво в тухла. Благодаря предварително!
Pooh - майстор
Наистина е така. Ригипс в много отношения допускат неща, които се приемат за еретични. Все пак, CW 50 си е слаб профил и реално почти не се използва. Двойната обшивка в случая е някаква застраховка за здравината. Има и различни по дебелина профили (говоря за дебелината на ламарината), което също е важно за здравината на конструкцията. Почти не се предлагат профили с дебелина на стената 0,6мм, а това е препоръчителна дебелина на профилите по принцип. За собствено успокоение поне, можете да сложите 2 слоя картон, иначе рискувате да "играе" стената.
Поздрави и успех.
към автора на темата :
knauf одавна не са това което бяха особенно след като откриха завода в Медникарово ама нямат нищо общо с истината !!!
rigips все още е с отлично качество
това се отнася за картона
профилите са почти еднакви стига да са оригинални ....румънските са зле
конструкцията на rigips както са я дали е добре може да си помогнеш с паразитки

това е успех
  • 1
  • 2

Тема "Разлики между Кнауф и Ригипс за окачен таван на едно ниво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: