Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
myrules - помощник
Искам да Ви попитам като съм в къща на два етажа, има ли смисъл да правя окачени тавани от гипсокартон. Питам за да знам ако сложа такъва таван дали ще е по топлоизолирана стаята. Къщата се отоплява с локално парно.
.......... последен въпрос. Какво е външен ъгъл на такъв тип тавани?
Благодаря
velsi - Почетен майстор
Смисъл има, ако освен гипскартона сложиш и вата както си му е реда. Като се има предвид, че топлината бяга нагоре и основно загубите са през тавана уверявам те смисъла е много голям. Другия аспект е, ако таваните са много високи, намаляйки височината намаляш отопляемия обем, а от там реализирап икономия.
Външен ъгъл ще имаш, ако си правил различни нива или някакви фигури по тавана. При обикновен прав таван няма външни ъгли.
myrules - помощник
Благодаря ти velsi.
Ще кажа, че много ме влече да си правя сам нещата. Мазилки и тем подобни съм си правил сам и смея да твърдя, че като за непрофесионалист се справих добре (понякога не от първият път).
Това което ми каза velsi не го бях помислил, т.е за намаляването на обема. Много е близко до акъла ама кой да се сети :).
Искам да попитам горе долу колко парички излиза един таван за стая 24кв/м с вата и всичко което ми препоръча velsi?

Тема "Смисъл от окачен таван?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: