Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
tottenham - специалист
Искам да направя обшивка с ГК на една стоманена греда, която е фиксирана на тавана в помещение с обща височина 2 м. Ясно ми е как трябва да стане, но в случая всеки см. във височината ми е от необходимост. На втората снимка с червения цвят съм обозначил UD профилите, а със зелен CD-тата. Питането ми е дали мога да пропусна изграждането на дъното на въпросната "кутия" с профили, а да го направя единствено с ГК, който да се фиксира само към вече показаните UD профили. Това ми е необходимо, за да спестя още 3-4 см намаляне на височината в помещението под гредата. Прилагам две снимки за по лесна представа.
пс. ако непоставянето на профили в дъното на кутията би могло да доведе до провисване на картона или нестабилност на самата кутия е тогава нямам избор и ще го направя като по книга!

Прикачен файл

222.jpg това е конструкцията,която ако не е проблем бих желал да направя

Прикачен файл

111.jpg така изглежда гредата в помещението
gogitko - специалист
Действай както си намислил няма да има проблеми.Какво провисване на 16 см.12.5 мм гипскартон.
Тани - модератор
Книгите казват, че за тези широчини на ивиците, не са ти необходими CD профили, така че действай смело "по книга" :wink: Аз бих си спестил и другите CD профили - не са ти необходими. Може да поставиш само там, където снаждаш два листа ГК! :partyman:

Тема "въпрос за кутия с ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: