Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
colyo - специалист
.....че.......???????????
Вадим Владимиров - специалист
Това, което си показал е дифузионно фолио. И мястото му е точно там, където в момента е. А пароизолацията се слага от долната страна на покривния сандвич.
colyo - специалист
.....е значи нямам пароизолация. А може ли сега да попитам от любопитсво кое трябва да се изолира от парата?
ralev - специалист
Пароизолацията от вътрешната страна не позволява на водните пари да достигнат изолацията. Когато топлите водни пари от помещението срещнат студения въздух във ватата и кондензират там, ефекта на ТИ като такава изчезва и е предпоставка за образуване на мухали. Ако не си шпакловал ГК долу и на ново...
Добре е че имаш паропропускливо фолио от горе, но то е по принцип ако евентуално навлезе влага в ТИ .
Последна промяна от ralev на съб фев 16, 2013 9:39 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Скоро имаше една тема във форума "Защо ми ръждясват профилите на ГК и се виждат отдолу през латекса" :-D
колеги това ли е правилната подредба на профилите даите мнение

Прикачен файл

Без име.png
Без име.png (25.38 KиБ) Видяна 4385 пъти
ато краен резултат очаквам нещо такова

Прикачен файл

17-natyazhnoi-potolok-v-dvuhurovnevoi-konstruktsii.jpg
17-natyazhnoi-potolok-v-dvuhurovnevoi-konstruktsii.jpg (52.86 KиБ) Видяна 4384 пъти
Pooh - майстор
fikitokz написа:
колеги това ли е правилната подредба на профилите даите мнение
Не. Носещите се монтират перпендикулярно на гредите и от там завърташ всичко с 90°.
С точен план и ВСИЧКИ размери, може да се пробвам да драсна схема. :wink:
Хайде и от мене едно тъпо въпросче..
Тъй като направих вече скарата /единична за съжаление /след прочетеното по назад в темата реших да ,променя стратегията, и да я направя двойна ,имам питане как е възможно това.
Покрива ми е от греди ,с дъсчена обшивка,и хидро изолация от горе двоина скара ,керемиди.
Това което съм направил е нормална единична скара ,между нея и дъсчената обшивка има някъде между 60см-респективно 20см в долния край тъи като покрива е скатен,непосредствено до скарата за картона има носеща греда за която съм хванал директни окачвачи, CD -то е на 3м като въпросната греда се пада на средата ,останалите укрепвания съм направил пак с цд профил разцепен в двата края ,от едната страна като пета дирекно за дъсчената обшивка от другата страна разцепен за да хвана скарата от цд-та с копчета от двете и страни,мисля над изграденото до момента да направя още една скара перпендикулярна на основната /вече изградена/и да я укрепя по начина описан по горе.,Дали това ще има търсения ефект обаче това не знам ,и за това всяко мнение ще ми е от полза.
Pooh - майстор
boooiko84 написа:
Хайде и от мене едно тъпо въпросче..
Тъй като направих вече скарата /единична за съжаление /след прочетеното по назад в темата реших да ,променя стратегията, и да я направя двойна ,имам питане как е възможно това.
Покрива ми е от греди ,с дъсчена обшивка,и хидро изолация от горе двоина скара ,керемиди.
Това което съм направил е нормална единична скара ,между нея и дъсчената обшивка има някъде между 60см-респективно 20см в долния край тъи като покрива е скатен,непосредствено до скарата за картона има носеща греда за която съм хванал директни окачвачи, CD -то е на 3м като въпросната греда се пада на средата ,останалите укрепвания съм направил пак с цд профил разцепен в двата края ,от едната страна като пета дирекно за дъсчената обшивка от другата страна разцепен за да хвана скарата от цд-та с копчета от двете и страни,мисля над изграденото до момента да направя още една скара перпендикулярна на основната /вече изградена/и да я укрепя по начина описан по горе.,Дали това ще има търсения ефект обаче това не знам ,и за това всяко мнение ще ми е от полза.
Изображение
Може ли снимки на това техническо чудо? При 40см средно спускане на тавана, да се прави дори и опит за спестяване на материали е ... меко казано неразумно.

Тема "Двойна скара или не за гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: