• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
bisplus - специалист
Ми така като гледам ще се справиш но малко си прибързал да слагаш картона,така както си го наслгал можеш да имаш ядове със останалите парчета щото съм сигурен, че няма да паснат хубаво....нали щеше да слагаш вата какво стана отказа ли се...и още нещо не е трябвало да махаш стириопора защо той пак си е изолацие а брез него направо във гредите!
freeborn - напреднал
radoraev написа:
freeborn написа:
Мисля че е така че няма друг начин макар че аз бях на път да го направя по друг , но този е по добър като с замисля. Мн ти благодаря че ме светна за него , само да знаеш колко ядове и сили ми спести тази скица ... Добре че те има да помагаш на такива като мен благодарение на форума. От утре започвам по твоята скица и ще правя снимки.Живот и здраве утре вечер ще се чуем
Чакай..................не лягай още.................кажи твоя начин за скритото-какво измисли ти?
ЧАКАЙ-СПРИ.........добре че се върнах и ти прочетох в началото какво си писал много внимателно
ПРОЧЕТИ ТАЗИ ТЕМА-преди това не прави нищо
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=857
Стириопора задалжително го свали :x :x :x
Ами да беше казал по рано за стилиопора , и аз си го мислих после че можеше през него. А ватата не съм я оставил и се чудя дали да я слагам заради луните.Страх ме е дали няма да се запали от топлината им. Тъй като почти няма да може да се разсейва топлината. Пусти страх :-D А да кажа че се отказах от двете нива. Нещо ме домързя да дупча още един ред УД. Оставям го за сега равен и ще го боцкам с луни, а за ватата ми кажи плс
velsi - Почетен майстор
Няма да се запали, защото тя не гори. А за добра вентилация на лампите я разкъсай леко около тях колкото да не ги задушава.
freeborn - напреднал
Аз парчетата ги паснах така както се научих от форума- на кръст. То и тези парчета не паснаха много добре заради кривата стена, но ги поодрязох малко с зегето. Пробвах и с ножче за балатум ама не става че чак се хчупи :-D по лесно беше с зегето.
bisplus - специалист
За вата направи така както ти каза Велси, и няма страшно! Мисълта ме, че няма да паснат беше, че е трябвало да караш на ред защото сега като гледам какви фуги са се получили ще имаш ядове! Сигурно не ме разбираш в момента но като почнеш да слагаш и тругите парчето ще видиш. на снимка 3JPG се вижда, че не си разминал хубаво фугата но не се притеснямай всичко ще се получи! А за отнемане на картона има спецялно ренде.
freeborn - напреднал
Стените са криви :sad: всичко беше точно до милиметри на конструкцията в това не се и съмнявам. Пък и за първи таван става за сега :) Не съм и шпакловал дори но утре ще се науча :? Разчитам на някой статии от тук да ми помогнат за това.
radoraev - специалист
freeborn написа:
Аз парчетата ги паснах така както се научих от форума- на кръст. То и тези парчета не паснаха много добре заради кривата стена, но ги поодрязох малко с зегето. Пробвах и с ножче за балатум ама не става че чак се хчупи :-D по лесно беше с зегето.
Не виждам да си разминал фугите :? ---само на първата плоча........а втората и третата защо са на една линия?
freeborn - напреднал
Ами защото когато отрязох 2 см от единият ъгъл от предният край за да пасне в ъгълът нямаше как да захвана задният край понеже вече беше извън ЦД профилът и се наложи от 2м да го скъся на 1,5м до следващото ЦД. Надявам се че е било правилно :?
radoraev - специалист
freeborn написа:
Ами защото когато отрязох 2 см от единият ъгъл от предният край за да пасне в ъгълът нямаше как да захвана задният край понеже вече беше извън ЦД профилът и се наложи от 2м да го скъся на 1,5м до следващото ЦД. Надявам се че е било правилно :?
Като говорим за размяна фуги--имаме предвид най-малко 50-60см до 1 метър
ОК?
bisplus - специалист
Да не забравиш преди да шпакловаш късата страна да изрежеш каналче с макетния нож!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Захващане с рапида" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: