• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Sport1.3 - помощник
Кажете необходимо ли е да се прави отвор под формата на решетка или нещо друго за окачен таван дълъг 5 метра и широк 50 см, в който ще се монтират 9 луни?
velsi - Почетен майстор
Имаш предвид сигурно някакво отвеждане на топлината от лампите? Не мисля, че ще имаш някакъв проблем с това. Аз не бих правил никакви вентилационни отвори.
Имаш ли топлоизолация на тавана. Ако имаш, то най-вероятно ще имаш проблем с луните. Ние поне на някои наши обекти имаме - лампите прегряват и горят заради топлоизолацията. В противен случай не се притеснявай.
Sport1.3 - помощник
Нямам топлоизолация никъде в апартамента. Става въпрос за обикновен гипсокартонен окачен таван с дължина 5 м. и широчина 50 см.-пада се в ъгъла на стаята.
Бях чул-недочул за решетка за проветряване и затова реших да се консултирам с Вас!
Sport1.3 - помощник
И така, за да приключим - има ли някой на друго мнение по повод вентилацията?
leonardo_vd - модератор
Sport1.3 написа:
И така, за да приключим - има ли някой на друго мнение по повод вентилацията?
Вентилация не ти трябва.
В моя таван имам 11лунички и 2 трансформатора(трансформаторите са един до друг в най-ниското ниво, което е форма с широчина 30см.
expander - специалист
Вентилация не ти трябва, но внимавай кабелите да не се допират до луната, защото определено се загряват значително. На мен луна 50W ми разтопи устер клемата, с която беше свързана.
Sport1.3 - помощник
Благодаря на всички отговорили и на тези, които не писаха, защото бяха на същото мнение!
:-D
radoraev - специалист
ами много хора щяха да ви дадат правилно мнение ако бяхте споменали височината над окачения ви таван--при по-малко въздушно пространство естествено че ще се нагрява повече и обратното :idea:
$64EN - специалист
здрасти ,
не съм от специалистите 8-[ и дано не възразявате че давам мнение , но мисля че не ти трябва тази решетка на тавана за вентилация ( поне според мен ) .
може само като монтираш луничките да им сложиш по 10-15 см. кабел със силиконова изолация преди всяка от тях и да гледаш да не минават кабели ( както те бяха посаветвали ) близо до луничките . :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Проветряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: