• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
chapara - майстор
пет окт 04, 2019 7:40 pmnautilus33 написа:
Скоро ще почвам с таваните, защото се бяхме заели с други задачи и ги оставих за по-късно. Та, както Чапара предложи, да ползвам нониус окачвачи, гледайки снимките им в нета, ако ги ползвам, това значи, че носещите профили трябва да вървят успоредно с гредите, то това се предполагаше и от това, че монтажните трябва да са напречно на гредореда. Та, ако носещите вървят успоредно с гредореда, към който са захванати, това няма да е проблем нали? Т.е. такова си е и правилото при гредоред?
Точно обратното, носещите ще са перпендикулярни на гредите :drinkers:
nautilus33 - майстор
Явно аз съм се объркал нещо :)
При условие, че всяка плоскост е с тегло около 30кг., че може и 35кг. да е, през какво разстояние е добре да се сложат съответно носещи и монтажни профили, имайки предвид, че е и гредоред.
nautilus33 - майстор
Ще трябва да пускам нивата в другите две стаи. Интересува ме, някой може ли да обясни как се работи със самонивелиращ се лазер, колкото и тъпо да звучи. Лазерът е Бош Quigo.
Спомням си, че се засопоряваше на определено масто и мерех от хоризонталната линия колко см са до там, до където искам да почне тавана, но После как се въртеше лазерът така, че да нанеса на другите стени, без да объркам височината.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Въпроси относно монтирането на окачени тавани" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: