• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
freeborn - напреднал
Здравейте , аз съм нов в форума и гипскартона.Имам един въпрос:
Как дупчите гипскартона с рапидата и се захваща за профила. как се дупчат профилите с рапиди или с нещо друго преди това. Всичко разбрах като конструкция , рязане и окачване но това не ми е ясно. Днес си купих всичко и започнах да правя конструкцията. Захванах само УД профилите с дюбели в тухлите (доста се озорих , защото не хващат от първият път, даже ме прекараха с 100 дюбела продавачките, първо 50 за бетон ми дадаха , после 50 пак за бетон но други и накрая ходих сам до съседният град да си купувам тухлени) и остана да започвам ЦД ама не ми е ясно рапидата ли ги дупчи директно или първо с нещо друго? пак да кажа че и аз май не се изразявам добре ... рапидата влиза в гипскартона и после в ЦД профила, аз пробвах ама дупчи само гипскартона и не влиза в профила. Как да го направя? И да кажа че никога не съм се занимавал с тавани и гипскартони и правя всичко благодарение на форума и най вече на вас.
bisplus - специалист
А с какво се опитваш да завиеш рапидката в през картона?..ако се опитваш с отверка просто забрави да се справиш..с винтоверт няма да имаш промлеми! Не си писал какви окачвачи ще слагаш...предполагам, че ще използваш директни и там ще вече ще ти трабват дубелите за бетон. ЦД профила го хвани за окачвачине с смонарезни копчета от тези острите или с поп нит 4х8(поне аз така съм правил)...и най важното, да не забравиш да сложиш профилите на 50см....!!
freeborn - напреднал
Не е с отверка завиването , а рапидките ми са едни черни самонарязващи, останали от предно слагане на гипскартон от майстори. Аз знам че ЦД профилите се слагат на 60 см но защо на 50 казваш ? Картоните ми са 1,20 х 2,00. В стаята нямам бетон( става дума за тавана) кара таван е и ще захващам директните окачвачи с дълги рапиди за гредите на тавана. Нали ще стане ?
velsi - Почетен майстор
Вземи си от острите рапиди, а не от тези самонарезни, които отпред са като свредло. Острите пробиват много по-лесно. И другите пробиват, но с повече въртене и натискане, а и правят по-голям отвор и по-лесно превъртат. Естествено, че се навиват през картона в профила и внимателно се натяга, главата на винта да потъне, но не много. Перфектното завиване е когато хартиеното покритие остава здраво, а не да се разкъса около главата на винта и главата да е потънала не повече от милиметър спрямо повърхността. Успех!
radoraev - специалист
freeborn написа:
Не е с отверка завиването , а рапидките ми са едни черни самонарязващи, останали от предно слагане на гипскартон от майстори. Аз знам че ЦД профилите се слагат на 60 см но защо на 50 казваш ? Картоните ми са 1,20 х 2,00. В стаята нямам бетон( става дума за тавана) кара таван е и ще захващам директните окачвачи с дълги рапиди за гредите на тавана. Нали ще стане ?
Като ти казва на по 50 см. има предвид конструкцията да ти варви на едната страна а плочите да ги обърнеш на другата и тогава 2-то метра си пасвс с това което иска да ти каже той
Интересно ми е като няма бетон защо си купил дюбели за бетон--купи пласмасови или работи по старите методи с набиване на дървен чоп(не ти го препоръчвам изобщо)
И въобще как може да питаш такива неща как се завиват рапидите---еми или с обикновенна дрелка на която залепяш със скоч прачица за ограничител или със така наречените специални машинки винтовръти....може и на батерии
леко натискаш и даваш обороти на машинката и толкоз(рапидите на по 20 см.)
bisplus - специалист
ДА с винтове за дървоще стане...аз лично ползвам 6х60 като първо пробивам с 4мм свредло. Иначе по това описание което си дал стоно ясно, че рапитките за картона са точно каквито трябва да бъдат само да неса от 35мм защото ще бере ядове..в смисъл ще ти е по трудно да ги завиваш. И да не забравиш разпорките...пиша ти на кратко за конструкцията защото каза, че всичко ти е ясно! Айде успех и да снимаш та и ние да видим!
freeborn - напреднал
Разбирам вече защо на 50см.Рапидките са 25мм с остър връх и като натисна малко повече наистина дупчи профила. Имам тапети по стената и не ги свалих ... захванах УД направо върху тях с дюбели десятка.Дупчих с 8,5мм и дълбочина 7см в тухлата но е през тапетите , а те са пвц дебели с една дума. Лошо ли направих и да почвам ли отначало без тапети ? А защо купих дюбели за бетон ли ... Аз нищо не разбирах от тях поне до вчера ... казах на продавачката за тухла и получих за бетон :)
radoraev - специалист
freeborn написа:
Разбирам вече защо на 50см.Рапидките са 25мм с остър връх и като натисна малко повече наистина дупчи профила. Имам тапети по стената и не ги свалих ... захванах УД направо върху тях с дюбели десятка.Дупчих с 8,5мм и дълбочина 7см в тухлата но е през тапетите , а те са пвц дебели с една дума. Лошо ли направих и да почвам ли отначало без тапети ? А защо купих дюбели за бетон ли ... Аз нищо не разбирах от тях поне до вчера ... казах на продавачката за тухла и получих за бетон :)
УД-то хвана ли здраво?
Какго нивелира УД-то?
давай газ хич да не ти дреме--сложи снимки де...........
freeborn - напреднал
Хванати са здраво и то доста. За сега още поставям УД-то трудно ми е сам. Нивелирал съм ги с нивелир 1м и равно ми изглежда. Довечера ще кача снимки че сега нямам възможност. Забравих да спомена че ще го правя на 2 нива , като второто ниво ще е около 50 см от стената , и посредата квадрат около 1м, стаята ми е с размери 3.30 на 3.30. Днес си поръчах 2 устройства от младконструктор за управлението на 7 светлини с ИР светлорегулатор, за да мога да управлявам всяка лампа по отделно и да е с дистанционно.

Прикачен файл

1.JPG
Така ще искам да стане с 6 лунички и една кръгла хаогенна лампа с 3 крушки посредата.
1.JPG (7.6 KиБ) Видяна 8388 пъти
radoraev - специалист
freeborn написа:
Хванати са здраво и то доста. За сега още поставям УД-то трудно ми е сам. Нивелирал съм ги с нивелир 1м и равно ми изглежда. Довечера ще кача снимки че сега нямам възможност. Забравих да спомена че ще го правя на 2 нива , като второто ниво ще е около 50 см от стената , и посредата квадрат около 1м, стаята ми е с размери 3.30 на 3.30. Днес си поръчах 2 устройства от младконструктор за управлението на 7 светлини с ИР светлорегулатор, за да мога да управлявам всяка лампа по отделно и да е с дистанционно.
Нарисувай го в разрез за да можем да ти помогнем повече(с размери на паданията в нивата)-щото сега си ми нарисувал 3 нива
Дълбоко се съмнявам да ти е поб нивел с еднометровия нивел
Обаче с нивела като обиколи всичките стени дойде ли пак на първоначалната точка??????????????
ако е така немаш грижи
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Захващане с рапида" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: