• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Levee - специалист
Таваните в къщата ми са бетонова плоча с гипскартон (равен, без разни красоти по него). Искам да направя ефект на гредоред. Някой окачвал ли е изкуствени греди на бетонова плоча?
velsi - Почетен майстор
А защо не истински греди?
Profi Stroi - специалист
Дам имали сме такава дейност
Малко е гадничко
Levee - специалист
Ами първо, защото плочата е бетонна...става въпрос за тавана на първия етаж. Гредоред е тавана на втория етаж, но и там истинските не мога да ги оставя да се виждат, защото не са рендосани. Питах, но ми отговориха че е изключително трудно да се рендосват и обработват вече поставени греди. Мислех си да си затворим тавана (онзи с гредореда)с гипсрактон и съответната изолация, пъ отгоре да се наковат леки тънки греди. Аз ги наричам изкуствени, защото имитират истинския гредоред, който остава скрит, но всъщност са си от истинско дърво.
Въпросът ми обаче е за тавана с бетоновата плоча......
Levee - специалист
Профи строй, разкажи малко подробности около "гадничката" дейност.
Много ми се иска така да си направя таваните. Не че разните му там странни форми от гипскартон не ми харесват, но все пак търся друга стилистика на къщата си. А пък да оставя тавана един такъв гладък, без никакви елементи.....скучна работа.
докера - специалист
Не виждам проблем гредичките / предполагам ще се търси ефекта , че само малко се показват- 8/5см или 6/4см са достатъчни/ да се хванат с дюбели през гипскартона в бетона , а по желание главите на винтовете могат да се китосат .
крум - специалист
Не виждам защо да е трудно и гадно.
Аз обляках така един трегер:
Изображение.
А и това с рендосването на вече закачените греди на тавана не е много така.
Един колега имам, чийто вуйчо с едно такова:
Изображение
и после с малко шкурки и кит направи чудеса.
Следващия път като му ходя на гости ще снимам.
gladiatormaximus - специалист
Ето тези греди са изкуствени - т.е. естествени са, но не са греди, а дъски - широки 10-15 см дебели 3-4 (не помня вече какви бяха)
(има и няколко по 7-8 см)

монтирани са на бетон с дюбели и винтове

бетонът беше толкова як че не можа да се пробие и се наложи да режем главите на винтовете и по 1 см още - личат следи от шлайфа ако се загледаш.

Коларските болтове, които се виждат са само за заблуда - дълги са по 1 см и дори не минават през дъските - набутани са в отвори, пробити с бормашина

единственото, което остава е да се замажат луфтовете на местата, където гредите (дъските де) не ляга плътно по стената, но то там така и така не е правена шпакловка, така че ще стане някой ден

Ако мислиш че това ти трябва пиши

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (33.28 KиБ) Видяна 6335 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (35.35 KиБ) Видяна 6335 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (30.68 KиБ) Видяна 6335 пъти
gladiatormaximus - специалист
ето отрязания винт - можеше и да се прикрие, но така стана по-автентично - даже надраскахме и на други места с шлайфа - стана все едно е дялано с тесла - после тъмен лак и тва е

ако някой се затруднява може да се обади да му го направя аз

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (27.74 KиБ) Видяна 6329 пъти
karlson - специалист
а какъв е проблема с нерендосаните греди, че не разбрах - хората си купуват нови греди и ги драскат, дялкат и т.н. да станат грапави, а твоите са си такива, а искаш да ги рендосваш

Щом се виждат греди явно стилът ти ще е такъв,ч е ще ги носи и нерендосани - ще е по-хубаво според мен

ако искаш да ги пооформиш без да ги заглаждаш много и да им излязат жилките ето ти един начин

телена четка на бормашина - минаваш по дължина на гредите - шарките на дървесината са с различна твърдост и жилките изпъкват а меките части между тях се вдлъбват

пробвай първо някъде да не ги изпилиш на клечки за зъби
  • 1
  • 2

Тема "Изкуствен гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: