• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
tottenham - специалист
предстой ми изграждане на фаянс във банята. Понеже мисля да си изградя окачен таван с ГК, моля да ми кажете първо плочките до бетонната плоча на тавана ли да изкарам и след това да изградя скарата върху фаянса или да си поставя тавана и след това да изградя фаянса до него?
Profi Stroi - специалист
И двата вариянта стават
По труден особенно за начинаещ ще е този с залепени плочки
tottenham - специалист
във вариянта с плочки до горе и после таван (т.е. УД-тата ги поставям върху фаянса) се притеснявам да не ги спукам или счупя при пробиване на дупките и в последствие набиването на Дюбелите. а в другия вариант не знам как ще изглежда фугата горе?
leonardo_vd - модератор
Прави първо тавана. Смятай му нивото така че да то дойде цяла плочка или половинка. По-красиво е.
tottenham - специалист
благодаря за отговорите
tottenham - специалист
Лео, вчера извиках майстор фаянсаджия, а той ми каза да изградил той фаянса и след това да се правел тавана и че плочките уж нямало да се спукат? има ли нещо такова и каква е идеята първо тавана да изградя а след това фаянса?
Profi Stroi - специалист
Е как нямма да ти каже
Гледа да лапне обекта
После ще ти е по тегаво да правиш таван
А и както Лео каза по горе ако сметнеш по правилно нещата може и красиво да стане
$64EN - специалист
и двта вариянта стават .аз лично ако знам че плочкаджията си е на мястото бих направил тавана следкато са налепени плочките и пак ще се падне цяла плочка до тавана.тъка удето ляга плътно по плочките (затова е важно как са наредени те и дали са нивелирани и на последния ред).
единственото което трябва да се направи е да се сложи между удето и стената нещо с дебелина колкото плочката и слоя лепило зад нея-лентички картон примерно , и през тях дупчиш и слагаш пирон дюбелите.тва се прави ,зада има повече место за захващане на рапидката в провила през картона ( по-голяма повърхност на захващане на картона към профила).
общо взето ако се направят първо плочките ще е малко по-трудно за картонаджията , и обратното -ако се направи първо тавана ще трябва да се заиграва плочкаджията да крой и реже . вариянта , който каза лео също е възможен , но нем осля че всики би го изпълнил толкова точно.тъка правят само протата като лео :)

успех с ремонта
leonardo_vd - модератор
Идеята да се направи първо тавана е следната:
След като се залепят плочките не се вижда фугата м-у тавана и стената, но ако се направи после тавана и картона застъпи плочките, то тогава тази фуга ще е грозна и трябва да е със силикон или ПВЦ профили, защото ако се шпаклова ще се спука на 100% :wink:
Тани - модератор
Ако ще е от гипскартон , задължително тавана се прави първи! И като допълнение на казаното от Леонардо , по този начин нарушаваш и хидроизолацията на тавана и е възможно НАД гипскартона да прониква влага, която ако не са монтирани лунички в него ще мухляса.

Това какво му е по-лесна на майстора (фаянсаджията) няма нищо общо с това какво е по-добре!

Таване се прави след плочките когато е от PVC таван , какъвто бих препоръчал за мокро помещение -има много по-добър външен вид, не мухлясва , не се нуждае от поддръжка , не се боядисва, има голямо разнообразие от цветове, ако е необходима профилактика на монтирани над него тръби(на съседа обикновено) или бойлер , може да се разглоби и сглоби отново в първоначалния си вид ..... и т,н.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: