Монтаж, топло и звукоизолации.
ribnikolaevi - майстор
Преди 3 дни пазарих един майстор за ремонта на апартамента ни. Каза ми цена на квадратен метър и същата за линеен метър съответно за гипсова мазилка и за шпакловка. Въпросът ми е, взимат ли се тези пари и за вътрешните ъгли, или само за външните, където се слагат така наречените ръбохранители.
Пропуснах това да го уточня с майстора и искам да имам информация, когато стане въпрос за плащането - ако трябва да му платя на човека, да не споря и да не го обиждам - ако не трябва, да заема твърда позиция и да не допусна да бъда измамен.
svetliopi44 - Чирак...
Плащат се .... разбира се ако искаш да ти се изправят ... те се изправят по-трудно и от външните
detelin - специалист
плащат се разбира се
ribnikolaevi - майстор
Ок, благодаря.
А когато таванът е гипсокартон, тогава между стената и тавана също ли се брои за вътрешен ъгъл, или тук се минава по-тънко с плащането?
Pooh - майстор
Извинявам се, но бих искал да поспоря малко с Майсторята. Въпросът ми е следният - Как може да се завърши една стая, без да се оформят вътрешните ъгли? Плащането (и изобщо актуване, според както пише в дебелите книги) на линеен метраж се извършва при обръщане на колкони, врати и изобщо площи с повърхност под 1м² и то за външните ъгли. Всяко неуговорено предварително актуване е крайне некоректно.
С две думи - не, не се заплаща, освен ако не е било предварително уговорено - тогава няма къде да се мърда - поет е вече ангажимента. Иначе да не се оформи вътрешният ъгъл е същото, като да ти оставят дупка на средата на стената/тавана, а именно - недовършена работа.

За връзката окачен таван - стена не се безпокой, обикновенно картонаджийте си я оформят по задължение и си им влиза в цената.
svetliopi44 - Чирак...
Пух , представи си един крив вътрешен ъгъл ...аз си го шпакловам ,но за да го поизправя се минава почти като мазилка ...щото го правиш с мастар нали ... цената на мазилка и на шпакловка е с мнооооого голяма разлика ... щото не знам дали си работил с гипс ... даже като гледам напоследък сме останали много малко такива като мен да работят с тоя материал
шпакловката е милиметри ... изправянето на ъгъл си е трудоемко особено вътрешен ... по ми е лесно да лепна мастара на външен ръб и да пълня ... там ми плащат и то доста добре... :) и отделно монтаж на ръбохранител ...
Pooh - майстор
Светльо, както казах обръщането на ъглите влиза в цената задължително (според мен и дебелите книги), а изправянето и пълнеж, ако се налага е в графата Допълнителни договорки. Обръщам внимание на следното - има неща които се калкулират по начало и неща които ако не са уговорени предварително е най-малкото неморално да се вмъкват в крайната сметка.

Не отричам трудоемкоста на обръщането на ъглите, но пък това са рисковете - всеки иска права стена, по възможност 2м висока (да не ми трябва стълба) и само да си перка, но рано или късно стигаме до кьоше :wink:
svetliopi44 - Чирак...
Няма значение ... хубавото че автора все пак е помислил за това за да няма после ама аз, ама ти ...
Аз моите оферти си ги казвам предварително и който иска ,иска ...който не да се оправя ...
Ето пример...
грунд за шпакловка..... .........................лв/м2
гипсова шпакловка.................................лв/м2
гипсова мазилка ...... .......................лв/м2
шпакловка с гипсово лепило...... ............лв/м2
шпакловка с колоркит с материал.......... лв/м2
шприц за гипс ..................................... лв/м2
монтаж на ръбохранители ..................... лв/м`
изправяне на ъгъл - вътрешен ............. лв/м
обръщане на врати и прозорци .............. лв/м


И така после няма проблеми ... майстор който не знае да си каже цената и е склонен да работи само заради работата за мен не е майстор...
Pooh - майстор
svetliopi44 написа:
Няма значение ... хубавото че автора все пак е помислил за това за да няма после ама аз, ама ти ...
Аз моите оферти си ги казвам предварително и който иска ,иска ...който не да се оправя ...
Ето пример...
грунд за шпакловка..... .........................лв/м2
гипсова шпакловка.................................лв/м2
гипсова мазилка ...... .......................лв/м2
шпакловка с гипсово лепило...... ............лв/м2
шпакловка с колоркит с материал.......... лв/м2
шприц за гипс ..................................... лв/м2
монтаж на ръбохранители ..................... лв/м`
изправяне на ъгъл - вътрешен ............. лв/м
обръщане на врати и прозорци .............. лв/м


И така после няма проблеми ... майстор който не знае да си каже цената и е склонен да работи само заради работата за мен не е майстор...
Напълно съм съгласен. Но всички знаем как се опитват да работят голям процент от "майсторите" в момента - обявяват ти ниска цена за зарибявка и после почват "Ама това тук е допълнително, това се плаща отделно, тази цена е за една ръка латекс и т.н." Затова и още в първият си опит да се заям казах - Ако не е предварително договорено - НЕ СЕ ПЛАЩА!
ribnikolaevi - майстор
Специално въпрос към Светльо, понеже работи гипс.
Колко време съхне примерно 5 мм гипсова мазилка, отдолу е шприц, под него бетон грундиран с Борогрунд. По специално как да разбера дали гипса е пресечен или не е? С нокет като го драскам не е напълно твърд /имаше един пробен пълнеж по мое настояване от 5 мм - за проба/ 48 часа след полагането. Но все пак този гипс беше забъркан и положен пред погледа ми.
Иначе остана една кофа гипс, който е втвърдил поради възникнал проблем. Като чупя от него стои мазен и това ме притеснява. А той е на 72 часа вече. Тази кофа не беше забъркана пред мен.

Тема "цена на "вътрешни" ъгли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: