• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.
velsi - Почетен майстор
Master_Kenobi написа:
Всички любители на вътрешна изолация, да додат тука и да четат! Само, ако може да се въздържат от още по-щури и набутващи идеи! :sad:
Не превръщай темата в пропаганда на външната изолация, моля! Аз съм с вътрешна и нямам такива проблеми. По-точно нямам НИКАКВИ проблеми. В случая причината не е в това.
deianr - специалист
Всъщност аз проблеми по стените с вътрешна изолация нямам. Вероятно наистина XPS-а не пропуска влагата отвътре-навън както четох и влагата кондензира на най-студеното място, което се явява ивицата от тавана над трегера. Както също и кондензира по стъклопакетите, но това се бърше.
Приемам, че вътрешната може би не е била много удачна, но мога ли да направя външна на тавана отгоре поради изброените от мен причини, или трябва да се подхваща нов ремонт в апартамента за да изолирам тавана отвътре :( Ако може отгоре, какъв материал да ползвам? EPS става ли и каква дебелина?
Master_Kenobi - V.I.P.
Колега, deianr, кога мислиш да почваш да изолираш тавана? Дано не е сега... Що не изчакаш поне напролет. До тогава положението може да е коренно различно след вентилирането на банята. Не мърдай излишно!

velsi, определено причината за мухъла не е вътрешната изолацията, а влагата, която при теб явно не е такова количество и имаш проветрение вероятно. А въпросната изолацията само "държи" влагата вътре.
Кажи причината, която подозираш, ако не е тази. Колегата каза, че търси инженерно решение, а не по метода проба-грешка. Може да му помогнеш.
velsi - Почетен майстор
Аз му подсказах решението. Премахване на източника на влага (банята), което той сам се е досетил и изолиране на тавана. Казвал съм го и друг път, ще го повторя и сега. Поне сезона е подходящ. Облечи се добре, но обуй едни джапанки на бос крак и се поразходи навън. Върни се и после, ако ти е било студено кажи къде според тебе е причината.
Master_Kenobi - V.I.P.
Хе, velsi, аз много добре разбирам причините в случая. Въпросът е, че не искам да давам идеи, които друг ще плаща. Още повече, че вече е платил за една идиотия...
За това го посъветвах да изчака поне до напролет, когато ще се види има ли резултат от вентилацията.
А всички тук го "натискат" да изолира и тавана. Ако не отчитаме финансите, защото ще е по-скъпо, по-добре е да махне вътрешната изолация, не мислиш ли? :? Така ще избегне и попиването на конденза от прозорците, което писа, че прави. Досадно ежедневно занимание... Дали успява напълно или скоро влагата и мухълът ще са под прозорците? :?
Аз всъщност си помислих, че имаш друга идея за появата на мухъла и за това така те питах в горния пост. Сори.
deianr - специалист
Не, определено няма да изолирам сега нищо :-D Ако има нужда, ще е лятото.
Имам первази отвътре и няма страшно за влага по стената, водата ако потече от стъклопакета надолу, се събира в тях.
Само ме е страх, както сега леко избива по тапетите, ако се изолира и тавана да не станат вътрешните стени най-хладното място и да се пренесе всичко на тях. Защото явно влагата търси откъде да излезе.
sasooooooooo - "специалист"
Казваш, че си на последен етаж. Родителите ми също живеят на последен етаж и от време на време просълзява от тавана при снадките на панелите. Казваш, че няма теч, но от къде си сигурен? Да не би една хубава битумна хартия на покрива на апатрамента ти през лятотто, не би решила проблема ти?
А това с вътрешната изолация е много субективно - аз и един мой колега имаме една и съща вътрешна изолация. Той няма конденз по стъклата <=> аз имам. Тои живее в панелка на 20г <=> аз в тухла на 5г!
velsi - Почетен майстор
Master_Kenobi написа:
Аз всъщност си помислих, че имаш друга идея за появата на мухъла и за това така те питах в горния пост. Сори.
Да, знам, че ти се искаше да кажа, че причината за конденза по тавана е фибрана по стените, но не е така. Ако количеството влага в помещенията е в нормални количества и ламарина да си налепи по стените пак няма да има конденз. Да проветрява по-често пък на пролет ще го мислим.
deianr - специалист
sasooooooooo, покривът е правен наскоро и мисля, че е ОК. Не се появява нищо при дъжд, така че мисля, че проблемът не е оттам. Влагата си идва отвътре. Ще купя влагомер и ще гледам да я контролирам в нормални граници.
При колко % влажност се образува конденз/мухъл? Вентилаторът в банята ми се включва автоматично при над 70% влажност.
ribnikolaevi - майстор
Доста късно е да изчета всички мнения, затова ще ми простиш, ако вече е казано.
Външната изолация до какво ниво стига отвън на височина? Имам предвид колко покрива над твоя апартамент /от въздуха между вашия апартамент и покрива/?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Решение на проблем с мухъл в панелен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: