• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Монтаж, топло и звукоизолации.

харесва ли ви темата

98%
да
275
2%
не
7

Общо гласове: 282

marto - специалист
leonardo_vd написа:

Необходими материали за 1 кв.м.

Плоча гипскартон минимум 12,5мм. дебелина = 2 кв.м.
UW профил 50/75/ или 100 мм широчина = 0.9 м.л.
CW профил 50/75/ или 100 мм широчина = 2,1 м.л.
Винтове 25мм. дължина = 29 бр.
Дюбел пирон = 2 бр
Вата минерална = 1 кв.м.
Фугопълнител за гипскартон = 0.7 кг.
лента армираща /мрежа/ = 3.8 м.л.
А можеш ли да обясниш как я правиш количествената сметка за материали на кв.м.??Защото моите са други...

UW профил 50/75/ или 100 мм широчина =0.4м.л.
CW профил 50/75/ или 100 мм широчина =1.6м.л.

Не се заяждам а питам защото живо ме интересува.Може би съм бъркал досега със сметките си!

Аз я правя така :arrow: Чертая си един квадрат който приемам че е 10 на 10 метра(100кв.м.)смятам какви материали са ми необходими като л.м.После деля на 100 и получавам разход за 1кв.м.(накрая задължително завишавам крайния резултат с 10%)

Моля обясни и ти как я правиш че разликите са бая големички :!:

Поздрави
KIBRIT - специалист
Е,какъв въпрос,leonardo_vd !
Темата е невероятна,даже струва пари !
Благодарност от мене !
leonardo_vd - модератор
Това са сметки за над 100 кв.м. и са груби. Включени са всички фири/отпадъци/.
Когато обекта е голям, никога не се занимавам да го смятам, защото ще ми отнеме много време. Ако остане материал, то винаги има къде да се използва.
Ако трябва да се направи нещо дребно, то тогава се смята точно по размерите които имам. Така фира почти нямам и тези разходно норми не важат.

Кибрит , мерси за комплимента. Когато аз почнах да се занимавам с картон, НИКОЙ не ми е обяснявал нищо и всичко което знам до тук е само от личен опит. Искам да помогна на тези които не знаят и сега навлизат в занаята, та да им е по-лесно.
Тънкости има и ще има винги. Всеки един обект си е уникален сам за себе си и някой път просто трябва да импровизираш.
Това е от мен за сега, след час заминавам за София да правя едно магазинче и една банка :-D . Няма да имам достъп до нет, ако не засека някоя FREE WiFi мрежа в което се съмнявам.
Успех на всички в начинанията си.
Justy - майстор
Идвам да ти помагам за банката :lol: :lol: :lol: Иначе, така обясни нещата, че наистина мога да ти помагам.
leonardo_vd - модератор
Justy написа:
Идвам да ти помагам за банката :lol: :lol: :lol: Иначе, така обясни нещата, че наистина мога да ти помагам.
Сега съм в Димитровград :)
Тани - модератор
marto написа:
leonardo_vd написа:

Необходими материали за 1 кв.м.

Плоча гипскартон минимум 12,5мм. дебелина = 2 кв.м.
UW профил 50/75/ или 100 мм широчина = 0.9 м.л.
CW профил 50/75/ или 100 мм широчина = 2,1 м.л.
Винтове 25мм. дължина = 29 бр.
Дюбел пирон = 2 бр
Вата минерална = 1 кв.м.
Фугопълнител за гипскартон = 0.7 кг.
лента армираща /мрежа/ = 3.8 м.л.
А можеш ли да обясниш как я правиш количествената сметка за материали на кв.м.??Защото моите са други...

UW профил 50/75/ или 100 мм широчина =0.4м.л.
CW профил 50/75/ или 100 мм широчина =1.6м.л.

Не се заяждам а питам защото живо ме интересува.Може би съм бъркал досега със сметките си!

Аз я правя така :arrow: Чертая си един квадрат който приемам че е 10 на 10 метра(100кв.м.)смятам какви материали са ми необходими като л.м.После деля на 100 и получавам разход за 1кв.м.(накрая задължително завишавам крайния резултат с 10%)

Моля обясни и ти как я правиш че разликите са бая големички :!:

Поздрави
Пробвай да сметнеш 100 кв.м. така 25 стени с размери 2х2 метра!
Стефан - майстор
leonardo_vd написа:
Стефан написа:
Материала се получава добър, сигурно ще има и допълнения след въпросите. Но аз имам следното предложение - след избистряне на въпроса, целия материал да се обработи като статия, и да се постне тук. И да има възможност всеки да си го разпечата, и да работи/поне първия път/ като по учебник.
Това ми е замисъла. Като завърша темата ще изтрия всички постове и ще оставя само същинската част. Така човек като отвори ще добие ясна представа за цялата процедура, но за да я оформя ми трябват въпроси за това къде се затрудняват при изпълнението.
Време е!
null - специалист
Бих искал да попитам какво трябва да се направи предварително за да могат да се монтират шкафове на тази преградна стена.
tihogr - специалист
null написа:
Бих искал да попитам какво трябва да се направи предварително за да могат да се монтират шкафове на тази преградна стена.
Ами може да се заложат профили, демек да се сложат повече от обикновено или там, където ще се захваща да има профил.
Също така може да се монтират подложки от ПДЧ между профилите.
Става също и със малко по-специални дюбели в самия гипскартон, но си зависи каква ще е тежестта все пак. ПДЧ най-често поставяме заради монтирането на мивки, стелажи и др.
leonardo_vd - модератор
tihogr написа:
най-често поставяме заради монтирането на мивки, стелажи и др.
За мивки си има специални конзоли, които се монтират преди да се затвори стената, но в България не съм виждал такива. А относно шкафовете не е нужно кой знае какво усилване, все пак има много видове дюбели за картон.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Преградна стена - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: