Монтаж, топло и звукоизолации.
film - специалист
Здравейте. Искам да преградя един коридор по средата, но да има и врата. Първоначално мислех със зидария, но после се замислих дали със гипсокартон няма да е по-добре.Тук съм направил и една скица и ако може да ми кажете добра ли е идеята ми и да ме посъветвате.

Изображение

Написал съм размерите на коридора - височина и широчина. Очаквам мненията ви.

Намерете препоръчани специалисти за изграждане на преградни стени
nikolovvd - майстор
Бих препоръчал да обърнеш вратата, ако е възможно естествено, защото ако там където е дръжката в момента е здравата тухлена/панелна стена, ще е по-здраво според мен.
tanosliven - специалист
Как ще я закрепиш вратата ,ако е с пяна и не е прекалено тежка няма да имаш проблеми
film - специалист
Вратата ще е максимално лека. А за закрепването не знам - очаквам съвети.
N.Georgiev - специалист
Никаква пяна ,ще ползваш UA профили от двете страни на вратата както и над нея .Правиш си отвора така че вратата да влиза плътно ( сух монтаж ) и лепиш с полиуретанов силикон .
tanosliven - специалист
N.Georgiev написа:
Никаква пяна ,ще ползваш UA профили от двете страни на вратата както и над нея .Правиш си отвора така че вратата да влиза плътно ( сух монтаж ) и лепиш с полиуретанов силикон .
Защо никаква пяна от 20 г така ги слагаме и върху тухли и навсякъде и тежки врати .Интересно е да научавам нови неща в работата ми.
N.Georgiev - специалист
Пяната е за да запълни празнините от двете страни на касата , в повечето случаи е някаква зидария , а на преградна стена всичко си правиш под нивел и по размер - защо ти е пяна ?
KnauFer - специалист
[quote="N.Georgiev"]Пяната е за да запълни празнините от двете страни на касата , в повечето случаи е някаква зидария , а на преградна стена всичко си правиш под нивел и по размер - защо ти е пяна ?
Как хващаш вратата за преградата,без пяна?
N.Georgiev - специалист
Полиуретанов силикон .Много по здрав и надежден от пяната .

Тема "Преградна стена с врата от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: