Вашето лично помещение

Какъв е матракът ви и какво е мнението ви за него?

15%
Magniflex - доволен/на съм.
23
1%
Magniflex - не съм доволен/на.
2
Няма гласове
Dormeo - доволен/на съм.
1%
Dormeo - не съм доволен/на.
1
24%
TЕД - доволен/на съм.
38
6%
ТЕД - не съм доволен/на.
9
9%
Нани - доволен/на съм.
14
4%
Нани - не съм доволен/на.
6
41%
Друг матрак
64

Общо гласове: 157

egx - специалист
Аз да вдигна малко темата с един въпрос - в София някакви допирни точки с фирма Екон и техните матраци ?!
ribnikolaevi - майстор
Интересна е темата, но малко в духа на направи сам: Някой правил ли е опит да среже и да види какво толкова има в тия матраци. Няколко човека от форума вече се похвалиха с направи сам варианти и са доволни.
Като ги гледам по картинките, това дето го дават не знам си каква зона е просто прорези по дунапрена/пяната. Едва ли е трудно да се направи със специален накрайник и въртящ инструмент.
Имам усещането, че ако човек си го направи сам, за материал и труд (който е специфичен, шиенето на тапицерията примерно) би дал 30-40 % от цената в магазина. Какво мислите?
Последна промяна от ribnikolaevi на ср фев 06, 2013 3:02 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
pep написа:
Днес си взех някакъв магнифлекс 90/200 ортопедико дунапрен с някакви екстри уж , не съм избирал много да не кажа никак , хареса ми че е твърдичък , още не съм го тествал :?
Смени си аватара че не мога да прочета какво си написал,а не съм кривоглед :-D
ribnikolaevi - майстор
Не знам дали в тази тема да поствам за направи сам матрак, но ето една снимка. С голяма скорост на въртене на инструмента, подходящ накрайник, сигурно и с ръчен инструмент ще стане, с малко приспособления за да се движи плавно дунапрена/пяната и стойка за инструмента.
Какво мислите?
Интересно ми е защо ги правят тия повърхностни обработки, какво предимство дават те?

Прикачен файл

leieimemorysilver_708221_39236.jpg
leieimemorysilver_708221_39236.jpg (32.05 KиБ) Видяна 5685 пъти
mitakata - специалист
Бях с 40-годишен бонел матрак, модван с 5см. дунапрен. Жена ми реши, че е време за смяна и понеже имам и 25-годишен латексов матрак от първото беленско производство, купих онлайн от промоцията на Екон. Доставката отне 5 работни дни, вместо 10 по договор, доставиха го "до леглото" вместо до адреса, обадиха се за детайли и за точен час на доставка, с 2 думи - доволен съм. Новия матрак е осезаемо по-топъл от стария с 5см дунапрен. Не знам през лятото дали това няма да е недостатък.
bbozhanov - помощник
Аз да напиша и моето мнение тук: дойде време да сменям матрака. Изчетох доста форуми (включително и форума-майка - bg-mamma - не искам да коментирам опита си там обаче :) ). Обиколих около 10 борси за матраци и лягах на различни такива. За мен най-важното бе да намеря медианата цена-качество. Намерих я в Нани.
Моделите, до които сведох избора си бяха два: Сирена мемори и Лаго. Първият е по-евтиния и аз избрах него. Много съм довлен и за секунда не съжалявам за избора си. На първо лягане изглежда твърд, но аз съм 110 кг и матрака се представя по-добре от стария ми (на 3 години), който беше по-мек. Определено има значение и за наспиване, и отмора. Другото по-интересно е дамаската - страхотна материя. Под нея е мемори пяната (вид дунапрен), която приема формата на тялото. За съжаление е само 4см. Ако ще си търсите нещо различно - то се ориентирайте с по-голям размер такава. Най-важното е, че вече не се потя докато спя и сутрин съм по-отпочинал.
Задължително е да имате ламели (подматрачна рамка). Не само плоскост или директно на земята, защото матрака ще мухляса ако не диша. А това е от голямо значение.
Ако бях прочел някъде такова мнение по-рано като моето - щях да си спестя много време и усилия в четене и пробване.

Матракът купих с 20% отстъпка (ако търсите достатъчно ще разберете, че цените навсякъде са еднакви и отстъпката е истинска). Борсите за матраци предлагат едни и същи продукти, само на различни цени. Моят матрак купих от Видов:
http://www.vidov-commerce.com/

Да знаете, че можете да преговаряте с него. На мен ми каза, че има промоция - 15% отстъпка на цената. Аз се спазарих за 20% и 2 възглавници на Нани, които струват 50 лева общо. Възглавниците, сами по себе си, не са добри. Спя на една от Темпур (доста скъпа - 200 лева - но и доста удобна) изцяло от мемори пяна. Щеше ми се и такъв да е матрака, но 4к+ лева не смятам за логично да дам за подобно нещо.

Дано съм бил полезен!
Dilyana - помощник
Всеки казва кой е доволен от матрака си ! и сега изборът става още по-труден !
Dilyana - помощник
Фирма Екон , матракът е Латекс , твърдост Ф , дебелина 20 см , за мен - най-добрият ! Цената оправдава качеството !

Тема "Матраци - анкета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: