Вашето лично помещение
nikolson - майстор
big_death написа:
Ако при натиск не опира- избабани му една видия с фрезенк направо в замаската и готово :) [-o< :-D
Каква видИЯ в бетон\замазка? Ако "пружинира" мястото, значи наистина се е надигнал ламината и, както каза Chefo, трябва да се подреже в края. Ако не пружинира, значи може да е останало нещо под настилката. Ако вратата е монтирана след паркета, юнаците трябва да си оправят нещата (например ми идва наум смяна на пантите с позволяващи регулиране и съвпадащ размер).
bulhomes2 - майстор
Залепи с двойнозалепващо тиксо лист шкурка за пода почвай да ма'аш с вратата...
EDI - майстор
Само да не сложиш шкурката на вратата :lol:
icemans - специалист
С връщане на монтажниците не ми се занимава, тъй като то беше една голяма сага пкрай монтажа на вратите и сега не искам да ги виждам. Ще се оправям сам. Има няколко идеи тука в темата и ще гледам да пробвам тях. Това с шкурката може би няма да се получи защото вратата си сурка в пода. Ако залепя шкурка, то вратата ще я отнесе при 2-3 минавания. Ако не бях сложил первазите може би щях да пеобвам да го разглобя до мястото, но сега не ми се занимава с това май, че в тях съм вкарал и кабели и ще е голям филм ако тръна да махам.
petkomz - специалист
icemans написа:
Това с шкурката може би няма да се получи защото вратата си сурка в пода. Ако залепя шкурка, то вратата ще я отнесе при 2-3 минавания.
Залепваш шкурката не точно на мястото дето опира, а на място преди или след него където казваш че вратата се движи свободно! Идеята на колегата предложил варианта е да се отнемат милиметър-два от вратата и след това да не опира на изпъкналото място. :wink:
icemans - специалист
Да, разбрах каква е идеята!
icemans - специалист
Май ще се хвана да разглобя ламината и да се види "аджеба" какво става :)
Тани - модератор
Вероятно си застъпил подложките там или е останало нещо под ламината, което го навдига. Ако беше проблема в замазката, нямаше да можеш да го натиснеш надолу :wink:
icemans - специалист
Ами аз мисля, че може и да е в замазката. Просто като го натискам прибирам самата подложка която е 5мм.
Chefo77 - майстор
icemans написа:
Ами аз мисля, че може и да е в замазката. Просто като го натискам прибирам самата подложка която е 5мм.
Е ако с натискане прибираш 5 мм XPS подложка, трябва да си ебааааси слона, заклевам се! :lol:

Тема "Вратата опира в ламината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: