• 1
  • 2
Вашето лично помещение
gamencerista - специалист
Здравейте колеги дойде момента в който трябва да реша с какво да правя стените в спалнята и детската. Стаите са пръскани с машинна гипсова мазилка Рацио 1000 и дотам.
Сега се колебая дали да :

- шпакловам и да слагам латекс ( с какво да шпакловам - Боро шпакловка, Гипс или Шитрок )
- да лепя тапети - мисля миещи се но не знам дали ще станат върху мазилката или трябва да шпакловам
- японска мазилка или сега модерното име течен тапет - за това съм най-малко съгласен заради мнения по форумите че става за временно ползване, пък и с тези грапави стени в детската ще се ощюли за норматив.

Какво бихте ме посъветвали.
tanosliven - специалист
А каква е тази гипсова мазилка която иска шпаклофка?
Аз я предавам на клиента с идеална повърхност/шпаклована/

По-принцип съм за боята екологична разбира се.Най лесна поддръжка има!
gamencerista - специалист
Ами тя мазилката е гладка но на места седи малко като на точки и грапава на пипане. Утре ще прикача снимка да добиете представа.
tanosliven - специалист
Утре влизат бояджиите на обекта /моя/.Гипсова мазилка е първо ще изтъркат стените с шкурка 200 или 180 осле грунд след това първа ръка цвят за да се види каде има дупчици или проблеми.След това още две ръце боя.
gamencerista - специалист
Значи ме съветваш да мина стените със шкурене а да не ги минавам финно със шпакловка ?
EDI - майстор
Пробвай със шлайфане, това е най-лесния начин.Но трябва си решиш какво искаш.За тапети не ти трябва стъклена гладкост, за боя ти трябва.Аз например много харесвам тапетите, макар да се смята, че са лека отживелица.Не харесвам гладки стени с латекс, докарва ми на администрация и болница. :lol:
VLADO66 - майстор
Има и друг вариант без да се пипа нищо viewtopic.php?t=6236
gamencerista - специалист
А ако се спра на тапети какви да бъдат. Кои са тези миещите се - текстилните ли ?
Има и някакви дуплекс ми излизат в разни сайтове :yawinkle:
Колега, препоръчвам ти да направиш шпакловка с колоркит-произвеждан в Сливница,след това грундираш с грунд на Боро и слагай латекса, за предпочитене миещ латекс.
  • 1
  • 2

Тема "Какво да облицовам стените : тапети, латекс, японска мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: