Много интересна и все по-често дискутирана тема.
nikolaiiand - напреднал
Здравейте , проблема е следният :

Реставрирам стара къща строена 1920 г. естествемо гредоред къщата е с размери - 9 * 5 м. горният етаж стъпва на Г образен каменен зид , останалата част е на вертикални греди, в средата има комин. В момента каменният зид е заздравен с бетонен пояс отвънка и има изграден дренаж. Също така по зида и гредите на горният етаж има излят бетонен пояс на Г. Бутнати са подовете и таваните и в момента къщата е на гредореда , гредите са много здрави и добре запазени. Аз искам да макова дюшама 40 мм. бял бор в/у гредите , така че да гивиждам отдоло. На вторият етаж трябва да има баня и тоалетна. Всички стени, който са плет или някакви стари тухли се бутат и пълнят с газобетон. Дотук добре :) . Проблема е следният , комина е в средата на къщата , затова с времето се е получило слягване там и разликата с другите крайни ъгли и центъра варира от 5 да 18 см. какво мога да направя за да хоризонтирам пода на врорият етаж над дюшамето , че да се положи друго хубаво дюшаме? и какви са вариантите за банята ? Благодаря предварително.
nikolaiiand - напреднал
стигаде никой ли неможе да помогне ? :shock: :headbash:
velsi - Почетен майстор
Аз лично не схванах въпроса. Какво точно питаш?
anmoll - специалист
Извинявай не те разбрах :)
Горе долу ми стана ясно,че къщате е слегнала по средата. Аз мисля,че ако имаше начин да се надигне в средата,то нямаше да съществува наклонената кула в Пиза. Сигурно ще се намери решение,но няма да може да ти се виждат гредите както ти искаш.
prascho - майстор
абе малко не ми е ясно как от тежеста на някакъв си комин с размери 50 на 100 см ще се е слегнало дюшемето в центъра с 20 см но карай. за да невелираш и наковеш ново дюшеме може да ползваш дървени греди през 50-60см, които за да не скърцат може да нивелираш с едни метални кръчета, състоящи се от две части и свързани с резбово съединение. Върху гредите ще ковеш старото дюшеме, мооже между гредите да сложиш и минерална вата. Но цялата конструкция ще ти надигне доста. Дано етажите са ти високи.
prascho - майстор
спя, искам да подчертая, че нивелация се пише с "и", и там където споменавам "старо дюшеме" имам предвид новото разбира се

Тема "Трябва ми съвет за сух под и баня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: