Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Мая - напреднал
Праговете са от мозайка плътно до вратата. Не мога да сложа теракот, защото трябва да се режат вратите - 5 броя. Четох за някакво подово покритие, което се слага във вид на замазка, но нямам повече информация. Моля, дайте някаква идея - не ми се режат врати.
SHL - специалист
Мая написа:
Праговете са от мозайка плътно до вратата. Не мога да сложа теракот, защото трябва да се режат вратите - 5 броя. Четох за някакво подово покритие, което се слага във вид на замазка, но нямам повече информация. Моля, дайте някаква идея - не ми се режат врати.
Изкърти си мозаечните прагове и на тяхно място си сложи хубави такива от плочки :)
Мая - напреднал
Лошото е,че вече наредиха останалите плочки и ако къртим мозайката, може да ги повредим. Търсех по- лесен начин за справяне с проблема.
SHL - специалист
Мая написа:
Лошото е,че вече наредиха останалите плочки и ако къртим мозайката, може да ги повредим. Търсех по- лесен начин за справяне с проблема.
Не се притеснявай от повреждането им. Да махнат съществуващите мозаечни прагове. Ако при къртенето закачат новите плочки по ъглите, ще пуснат новия праг с 3-6 см по широк и ще скрият евентуалното нараняване. Друг вариант е да изкъртят моз. прагове, само по ръбовете от към вратите. Свалят около 5см ивица от ръба на прага и после го обличат с плочки, които пак си опират във вратата.
Друга алтернатива е да не се кърти нищо и прага, както си е да се облепи с плочки по видимото чело, а горната му страна ( стъпалото ) да бъде облепена до вратата без да пускаш чело пред нея. Само дето последният вариант си е малко побългарен. За мен той е половин решение.
Не мисля, че по друг начин или с други материали ще стане хубаво и здраво ( без да се износват за 1 година ).
Мая - напреднал
Ще помисля кой вариант. Благодаря много за съветите.

Тема "настилка за праг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: