• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте, прочетох няколко теми по въпроса, но не стигам до извод:

Предстои ми слагане на ламинат ( 8.3 мм) върху дюшеме, което е на поне 30 години.
Искам да избегна досадното скърцане на дъските, но не мога да сложа замазка, тъй като ме е страх, понеже къщата е стара.
Майстори ми предложиха няколко варианта:
-OSB върху дюшемето и отгоре подложка 2мм + ламината
-заливам дюшемето с разреден С200, слагам 1см подложка и ламината
-слагам фибран, 2мм подложка и ламинат. В магазина за ламинат ми предложиха някакъв текстилен фибран (подобен на подложката) и зелен фибран, който се полага с лепило на гребен директно върху дюшемето.

Ще съм ви благодарен да ми дадете съвет.
torbalan - Дървен философ
аз хич не харесвам проклетите ламинати и съветите, дето ми идват на ум, все са от типа "оправи дюшамето" :)
Мисия невъзможна, мисля...
Къщата е гредоред и години наред в нея са живяха квартиранти - ползвано е, но никога нищо не е ремонитрано.
Къщата е на 40 години, а дюшемето поне на 30. Даже е боядисвано с блажна боя. Просто изглежда ужасно. Заради това ламинатът ми изглежда естетически привлекателен.
ebahti - майстор
Ако не е изгнило с едно убаво циклене и лакиране....... :wink:
Това е последният вариант. А относно дилемата със скърцането и полагането на ламинат?
Фло - специалист
shemzy написа:
Това е последният вариант. А относно дилемата със скърцането и полагането на ламинат?
На местата,където скърца дюшемето,т.е.,където поддава при стъпване,пробиваш дупки със свредло с ф-8 или 10 и пълниш вътре с полиуретанова строителна пяна,не високообемна,ами нормална.Нормалната пяна от един флакон от големите прави 40 литра обем.Пяната запълва кухините под дюшемето и остатъка излиза обратно през дупките,така не може да упражни такъв натиск,че да изгърби дюшемето.
След един ден може да си слагаш ламината.
torbalan - Дървен философ
...или да изцикли дюшамето ;)

а дупките да се фигират :)
mim - специалист
къща от 27ма година, това лято й изциклиха дюшамето и светна, по мой спомен последно трябва да е пипано преди повече от 30 години
местата, където скърцаше ги пристегнаха с дълги винтове и дупките напълниха със смес от цикления прах и лепило
оставиха го да изглежда малко рустик с някакъв бял байц, наполовина изшкурен и отгоре сатен лак - т.е. вижда се и байца и дървесината, но можеше съвсем обикновено да си е само с лак
nasco2 - специалист
Вариантът с ОСБ плоскостите е добър, иначе и аз съм на мнение, че е по добре да се оправи дюшамето. Това че е боядисвано не е проблем, само ускъпява малко цикленето.
begemot1 - специалист
Мажеш с олио боята, така шкурката не се задръства.Лошото е че мерише на пържени картофки докато циклиш и се вдига разхода на бира :-D
  • 1
  • 2

Тема "Питане относно дюшеме и ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: