• 1
  • 2
Работа с гипскартон за напреднали.
rockwall - майстор
за какъв диаметър говорим
pesho - специалист
Абсолютно никакъв проблем да се направи с обикновен ГК.Като се даде правилна основа-даже не е нужно да е идеална,после шпакловчика с малко майсторлък и "играчка" ще я "изпъне".
Pooh,тва си предизвикателство за всеки ГК-аджия,горящ в професията-а ти можеш...да идвам ли да показвам.. Казах !!:kg:
Последна промяна от pesho на пет юли 03, 2009 5:34 pm, променено общо 1 път.
pesho - специалист
Mitko_P написа:
Аз не разбирам кой знае колко от гипсаджийски истории, но простата логика ми подсказва, че ако се вземе проекцията на върха на колоната от тавана и се наложи на пода, като се вземе най-големия възможен диаметър и се направи вертикално, би трябвало да имам идеално права колона с оптимален диаметър.
Това е начина !! С ей тва нещо ! Казах!!! :kg:

Прикачен файл

DEWDW082K.jpg
DEWDW082K.jpg (3 KиБ) Видяна 8754 пъти
Последна промяна от pesho на пет юли 03, 2009 5:52 pm, променено общо 2 пъти.
pesho - специалист
Pooh написа:
това е фабрична паралелно шлицована плоскост - скъпа и труднооткриваема.
Аз си ги правя сам-бързо,лесно,вкусно...ъ-ъъъ евтино.Както си е цял листа правя с ножа надлъжни срязвания,паралелни с дългата страна и помежду си на 3-4 см.После като чукнеш листа отзад си става на лентички,но без да се реже задната хартия.Монтираш под каквато форма ти трябва.И след като се шпаклова-фугите се запълват-си става монолитно,т.е. здраво. Казах !!! :kg:
Matchless - специалист
То всеки така си го прави. На всеки му се е налагало и не знам някой да е купувал такъв нацепен готов. Но ако е с малък диаметър трябва начестичко да се цепи, през два санта да кажем и бая дялкане има за цялата колкона:) Ако е кофти картона може да не му се чупи точно по сряза и/или да му се отлепя харттията, особенно и ако човека не се е занимавал изобщо с гк. Както и да се оформи кръга шпакловката ще е тънката част да я изпъне на идеален цилиндър.Там вече ще му трябва добър шпакловчик. Аз като изправям с шпакловка такива овални елементи ги пълня с шаблон или еластична шина и ги дозаглаждам с още една-две ръце, а накрая един масаж с шкурка.
Последна промяна от Matchless на пет юли 03, 2009 11:43 pm, променено общо 1 път.
pesho - специалист
Той човека търси някой да му го направи-едва ли сам ще го прави.Иначе идеята е ясна-да се даде правилна основа,оттам шпакловчика ще го дооправи много по-лесно.
  • 1
  • 2

Тема "Правилният начин за изправяне на колона?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: