Работа с гипскартон за напреднали.
VLADO66 - майстор
jekasus - майстор
Владо те не ползваха лепило, а готова мазилка. И виждам гипскартон, а поне Кнауф не дава гаранция за тежка облицовка.
Ако е здрава циментова основа става без мрежа, но при ронлива мазилка покрита с 2-5 мм гипсова шпакловка хубаво да се подсигуриш.
ebahti - майстор
На гипсовата шпакловка изобщо не и е мястото под плочките...
jekasus - майстор
ebahti написа:
На гипсовата шпакловка изобщо не и е мястото под плочките...
Знам че си на ти със руския - http://www.volma.ru/products/30/8101/
VLADO66 - майстор
Проблема на изпълнението с циментово лепило е че е мокър процес и може да вдигне гипса и всичко да падне..Имах друга идея,ама Станчо вече е накупил нещата.
VLADO66 - майстор
jekasus написа:
Течен пирон :?
Не баш ама си наблизо -полиуретанов уплътнител,например вездесъщия Сикафлекс.
jekasus - майстор
Основата прекалено калпава, ако бяха гипсови отливки можеше, но при тежките циментови риска е излишен.
Knauf Rotband Haftgrund все пак е за адхезия и забавяне на съхнене, а не за заздравяване на повърхност.

П.П. - може и да не ползвам грундове за тежки облицовки, но все пак следя за тенденции на пазара :-D
stancho123 - специалист
Днеска го залепих с желязна мрежа отзад хваната с дюбели(тип от тези с който правят външна изолация)
Утре ще довърша ,сложих една дъска отдолу и продължих до горе за да ми се получи горе цял камък. :)
Залепна си доста добре ,банята ми е отдолу под плочките с варо-циментово-пясъчна и отдолу под плочките нито грунд слагах ,нито нищо и в резултат на истината не са мръднали ,въпреки че къртих по стената от другата страна и имаше доста вибрации...
Благодаря за всичко!
jekasus - майстор
Снимки на стената в залата :-D

Тема "Лепене на изкуствен камък?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: