bialk - специалист
Ок -работата тръгна. Било е включено само ударното на перфоратора - без да върти. Сега на ударно плюс въртене дупките ги яде за секунди.
Иначе на стените 2,50 м. височина поставих по един окачвач посредата на 120 см.Стените са плътна тухла 25 см плюс вътрешна и външна мазилка. На външните стени сложих по 8 см вата , а на вътрешните 5 см. Смених дограмата с четири камерно ПВЦ. Сега в стаята е супер тихо и 24 градуса топло. За сравнение преди ремонта радиатора от 18 ребра 500 мм не можеше да качи повече от 18 градуса. Стаята се смали от 16 на 15 кв.м.
На тавана налепих стиропор 4 см - след което го дюбелирах с по 5-6 дюбели на кв.м. След това мрежа и шпаковка. Като за финал ще поставям декоративни плоскости от стиропор - 1 см дебелина на тавана. Надявам се това да качи температурата с още 1-2 градуса.
Помещението се затопля много бързо - надявам се да не истива също толкова бързо.
Поздрави !
leonardo_vd - модератор
bialk написа:
Ок -работата тръгна. Било е включено само ударното на перфоратора - без да върти. Сега на ударно плюс въртене дупките ги яде за секунди.

Поздрави !
БЕЗ КОМЕНТАР
marto - специалист
bialk написа:
Едвам пробих 4 дупки - за два държача!
bialk написа:
Ок -работата тръгна. Било е включено само ударното на перфоратора !
:megaeek: Олеле майчице,пич,по-добре да не го беше писал това....
Тани - модератор
bialk написа:
Ок -работата тръгна. Било е включено само ударното на перфоратора - без да върти. Сега на ударно плюс въртене дупките ги яде за секунди.
Тани написа:
Да не е обърната посоката на въртене?
А аз много се притеснявах да не те обидя с въпроса си :-D :-D :-D
bialk - специалист
:cool: :cool: :cool:

Машинката беше Einhell -доста използвана. Има два ключа - единия за избор на ударно или ударно плюс въртене - намира се над "спусъка" . Втория ключ обаче се намира до дрелката - той е за обороти ляво, дясно. Точно този винт или ключ е бил повреден и затова не въртеше. Блокирал някъде между ляво и дясно.
Аз пробих четири дупки само на ударно, но с много големи усилия. После оправихме ключа и работата тръгна.
Все пак всичко е добре когато свършва добре - сега съм много доволен от изолацийката.

Някой може ли да изчисли какъв коефициент на топлопредаване имат стените ми в момента:
1. Две външни 25 см тухла + 5 см мазилки + 8 см вата 0,042 + 12,5мм гипсокартон.
2. Две вътрешни стени 25 см тухла + 4 см мазилки + 5 см вата 0,042 + 12,5мм гипсокартон.
3. Прозорец 2,6 кв.м четирикамерно ПВЦ двоен стъклопакет.

И от каква топлинна мощност се нуждае стаята ми при тези условия , за до пъдръжа вътрешна температура в стаята 20 гр. при външна - минус 10 гр. и температура на съседните ми помещения 5 градуса .
Стаята е 15 кв.м.
Някои може ли да ми каже възможно ли е да си направя овален таван от гипс картон но профилите ми да са от дърво?
И след като се извият профилите как се извива гипс картона за да се сложи отстрани ?
velsi - Почетен майстор
Може да са от дърво, но не виждам защо да си усложняваш живота. Нищо няма да спечелиш, ако са дървени. Иначе картона се нарязва от едната страна и се навинтва по извивките. Колкото е по-малък радиуса на огъване толкова по-нагъсто е нарязването. Виж снимките по другите теми.
nikivelinov - специалист
bialk написа:
:cool: :cool: :cool:

Някой може ли да изчисли какъв коефициент на топлопредаване имат стените ми в момента:
1. Две външни 25 см тухла + 5 см мазилки + 8 см вата 0,042 + 12,5мм гипсокартон.
2. Две вътрешни стени 25 см тухла + 4 см мазилки + 5 см вата 0,042 + 12,5мм гипсокартон.
3. Прозорец 2,6 кв.м четирикамерно ПВЦ двоен стъклопакет.

И от каква топлинна мощност се нуждае стаята ми при тези условия , за до пъдръжа вътрешна температура в стаята 20 гр. при външна - минус 10 гр. и температура на съседните ми помещения 5 градуса .
Стаята е 15 кв.м.
1. k= 0.037 W/m2.K
2. k= 0.051 W/m2.K
3. k= 1.7 W/m2.K (не съм сигурен, ама е там някъде)

Умножаваш по съответната площ (не си дал размерита на стените) и по температурната разлика (30 за външни и 15 за вътрешни) и получаваш топлинните загуби през стените във W. Ако температурата над тавана на стаята е <20 градуса, не трябва да се пренебрегва като загуба. Също и енергията за загряване на въздуха от проветряване (0.33W/m3.K) Напр. за спалня - 0.5 - 0.7 пъти на час. Ако тавана ти е на 2.40 м :
15 х 2.40 = 36 куб.м х 0.7 = 25.2 m3/h x 0.33 x 30 (темп. разлика)= 250 W
Ако е кухня - кратността на въздухообмена е 3.

Това е от мен.
Специалистите да извиняват ако бъркам терминологията, както и моля да поправят,ако има нещо неточно.

Тема "Стена и Таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: