karakolyo - помощник
Може ли да попитам що е то водоустойчив гипскартон и колко водоустойчив, аджеба, е той ???

Специалисти около мен ми казват че зеленият (е може и друг да има де) е водоустойчив, ама не чак толкова че да се мокри и прочие ...

Т.е. може да се слоожи окачен таван в баня, ама не и на стените и да лепкам върху него плочките (както видях въпроси тук)

Има ли нещо вярно в това и колко водоусточив е. Или меоже би е само влагоустойчив, а ?? :lol:
bisplus - специалист
Зеленият гипскартон е влагоустойчив. Може да се ползва както за тавана на банята така и да си "лепкаш" плочките върху него! :)
Стефан - майстор
bisplus написа:
Зеленият гипскартон е влагоустойчив. :)
А може ли да се направи от него вана, без плочки?
masteradmin - майстор
Не водоустойчив, а влагоустойчив. Ако плочките които се редят върху него са под пряка водна струя трябва да се фугират със силикон.
bisplus - специалист
Стефане нищо лично но щом си специалист мисля, че не би трябвало да задаваш такива въпроси...все пак ако се загледаш какво съм написал ще видиш, че пише ВЛАГОустойчив!
karakolyo - помощник
тва със фугирането със силикон ми намирисва на паднали плочки - колко може да се фугира със силикон

и следващият въпрос - пробвали ли сте да фугирате цяла баня със шприц и после пробвали ли сте да чистите силикон от фаянс - щото аз имам малко опит в тази насока ( с чистенето на силикон искам да кажа) и хич не ми се занимава с търкане

Е, тука сте спецове - ако някой каже химия с която се чисти силикон от плочки (без да повреждаме фугите ОБАЧЕ) - да каже
Стефан - майстор
bisplus написа:
Стефане нищо лично но щом си специалист мисля, че не би трябвало да задаваш такива въпроси...все пак ако се загледаш какво съм написал ще видиш, че пише ВЛАГОустойчив!
Всичко виждам, но не си разбрал иронията. За да съм по-ясен, ще го кажа направо. НЕ МУ ВЯРВАМ, БЕ ХОРА!!!! Този универсален материал все пак е на гипсова основа. Всички знаем какво става с навлажнен гипс. И колкото и някой да се напъва с рекламата му, за мен той не е универсален. Поне НЕ за баня.
masteradmin - майстор
В гипса има специални импрегнатори.
А колкото до фугирането със силикон банята и тоалетната съм ги фугирал так и за 9 години фугите са ми идеално бели. Не виждам какво общо има фугирането с падналите плочки. А и това дето питаш - после как се маха силикона от фаяна - точно това му е екстрата, че не се маха с нищо. Веднъж изсъхнал край пълно запечатване.

Тема "Водоустойчив ??? гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: