• 1
  • 2
ralev - специалист
+1 rotband, 6.5mm ГК -9,60лв.м2 ползва се за извивки и обли форми 9,5мм ГК е около 3лв.м2.

ГК който ще изравнявате на конструкция ли е или лепен :lol: :)
solo5 написа:
ribnikolaevi написа:
Трябват ми за да се изправят красотите, които натвори един наш съфорумец с гипсокартон
Напиши му името на съфорумника (и пусни малко снимки)
ribnikolaevi - майстор
Гипсокартонът е на конструкция, но в долния си край е лепен, защото там минава канал ф50. Все пак грешката е в една обла форма в горния край, която води до поправка и надолу (там вече си имаме къдрици). Имена няма да казвам, ако някой се познае, нека се позасрами малко. Само ще кажа, че човекът не е Митко, от него съм доволен.
simeonov_74 - специалист
ribnikolaevi написа:
Майсторът иска да го пълни със сатенгипс, какво ще кажете?
Изгони майстора веднага :-D Просто се чудя как може гипскартон да се изкриви така, че да се пълни 9-10мм :? Ако ще влагаш пари за нов картон те съветвам да бутнеш стария и викни някой да ти го направи както трябва :)
piron45 - майстор
Ето, заради такива случаи не пускам в къщи никакви майстори и си правя всичко сам.Може да не го направя професионално, но поне няма да се ядосвам че съм платил на някой мърляч. :cool:
kretio74 - специалист
piron45 написа:
Ето, заради такива случаи не пускам в къщи никакви майстори и си правя всичко сам.Може да не го направя професионално, но поне няма да се ядосвам че съм платил на някой мърляч. :cool:
Много правилно колега.Един "Майстор " роднина даже така ми обърна дограмата, че сега като се поизучих с гипса разбрах колко е мърляво и гадно ( а си му платих като на поп) както казват по нашия край " ако че се у...рем я да си го изедем" :lol:
Делян - специалист
ribnikolaevi написа:
Ако не е гипсокартон, с какво да се попълнят тези 8-10 mm, с гипс добра идея ли е?
Аз използвам Gelbband на Knauf - дават го за шпакловка до 10 мм. И наистина на някои места съм подпълвал до 10 мм, за да не изхвърля материала в края на деня, и все още не е напукало.
zmeios - специалист
Колко е площта за изправяне?

Ако не е голяма, зарежи цялата работа с картона. Сложи обикновен гипс и тънки летвички - на първа ръка ще стане една гнус, да не ти е работа, но ще е евтинко, и бързо съхне. ПОСЛЕ грундирай с C200 с вода, и пусни сатен две ръце или колкото е нужно за да го изгладиш.

Летвичките - какъвто и отпадък/пълнеж да имаш, все ще стане, стига да не е замърсено дървото. Обикновения гипс е лесен за работа "на грубо" и после става страшно здрав.

Ако нямаш летвички подръка, поне сложи лента. Но не го оставяй само на гипс, ще мърда много през лятото/зимата при екстремни температури.
  • 1
  • 2

Тема "Дебелина на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: