ulieliadi - специалист
canc написа:
Смисъла от междината е, че колоните ми са по 25см дебели.
Е добре де защо не го направиш с един пласт гипсокартон между двете стени :?:
Смятам: три пласта картон - 3.75см
2 профила по 10см - 20см
един пласт фазер - 1.25см
общо: - 25см
Да не говорим че ще стане в пъти по-здраво, когато се хванат стена за стена, пък и поне аз така знам че се правят подобни стени :roll:
Тани - модератор
canc написа:
Смисъла от междината е, че колоните ми са по 25см дебели. Ако се направи по-тънка стена или без междина, няма да може да се "облекат" колоните от вътрешната страна и ще се образуват едни малки куфарчета, а аз не искам да има такива. А ватата съм мислил да е твърда, за да не се свлича.
Това е най-голямата глупост, която би могъл да направиш. Комбинацията между 25 см. вата и неизолирани бетонни колони ти ГАРАНТИРА конденз и съответно мухъл по колоните, които ще се явят термомост.
ivanovrg - специалист
е предполагам външната изолация ще минава и върху колоните
отделно може да разшири още малко стените и да изолира колоните и отвътре
само не знам този гипсофазер дали е подходящ за тези условия
виждал съм стени направени и със зелен картон ,но това не значи че е правилно
би трябвало да се направи с циментофазер
малко е по скъп но в пъти по добър за случая
marian1 - майстор
Слушай колега мина ми една идея - защо ОСБ а не 4 см стиропор - дето се казва дори и с най-малката плътност да е - той ще е по скоро като подпирачка да не се свлече другият пълнеж ( иначе доколкото знам, ДА неподвижният въздух също е изолация - и то почти толкова добра колкото с най-леката вата) . Относно колоните - облепяне с фибрано производните ( все ги бъркам ХПС и ЕПС за това не пиша трибуквието) там почти няма паропроникване и проблема ще ти е почти решен - ако го погледнеш обаче през термокамера ще си личи - аз скоро имах възможност да разглеждам, така да се каже подробно - божеее няма скрито покритоооо - но поне малко ми се поизясниха нещата....
stivemaster - майстор
Колега Тани е прав и ще ти предложа да не допускаш термомост в зоната на колоните а да вдигнеш размера на двущендерната си стена на 30см.Подлепи колоните с по 2см фибран от двете страни и увеличи разстоянието между щендерите за да можеш да пъхнеш между тях 10см минерална вата на руло.
За направата на конструкцията на стената погледни този документ и ще се справиш - http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/W36.pdf обърни внимание на укрепващите профилите ивици плоскост при W345-V01-A .Разбира се може и да нямаш разстояние между щендерите и да увеличиш външното ЕПС на 10см.
6osi6 - майстор
stivemaster написа:
Колега Тани е прав и ще ти предложа да не допускаш термомост в зоната на колоните а да вдигнеш размера на двущендерната си стена на 30см.Подлепи колоните с по 2см фибран от двете страни и увеличи разстоянието между щендерите за да можеш да пъхнеш между тях 10см минерална вата на руло.
За направата на конструкцията на стената погледни този документ и ще се справиш - http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/W36.pdf обърни внимание на укрепващите профилите ивици плоскост при W345-V01-A .Разбира се може и да нямаш разстояние между щендерите и да увеличиш външното ЕПС на 10см.
Документа който сте дали е за преградни стени. Човека иска да прави външни, но това което е замислил е частична изолация. С предимство пред всичко останало е термоизолацията. Ватата в стената, така поставена между колоните ще предизвиква кондензация към вътрешните видими части на стоманобетонните елементи. Най-голяма ще е кондензацията в горните отоплямеми пространства. Ако се направи външна изолация от 10 см. ЕПС, няма смисъл да се влагат допълнително вата или друга изолация вътре в стените.
Тани - модератор
6osi6 написа:
Ако се направи външна изолация от 10 см. ЕПС, няма смисъл да се влагат допълнително вата или друга изолация вътре в стените.
И тава на каква база го казваш? С колко процента ще се оскъпи стената на квадратен метър и с колко ПЪТИ ще се подобри топлоизолацята?
Втори въпрос - ако имаме 25 см вата , защо е необходима 10 см. външна изолация ЕПС?
6osi6 - майстор
Тани написа:
6osi6 написа:
Ако се направи външна изолация от 10 см. ЕПС, няма смисъл да се влагат допълнително вата или друга изолация вътре в стените.
И тава на каква база го казваш? С колко процента ще се оскъпи стената на квадратен метър и с колко ПЪТИ ще се подобри топлоизолацята?
Втори въпрос - ако имаме 25 см вата , защо е необходима 10 см. външна изолация ЕПС?
Тани, прочети още колкото пъти мислиш че ти е нужно това което съм написал и написаното от теб по-горе! задай си въпроса без укорим тон и ще отговоря.
Ако по тази схема, която е показал колегата в началото на темата, беше възможно да се постигне ефективна изолация на една сграда, няма причина тя да не се прилага масово в практиката.
VLADO66 - майстор
Това смесване на строителни системи ми се струва странно и неразумно.
8180 - майстор
6osi6 написа:
Ватата в стената, така поставена между колоните ще предизвиква кондензация към вътрешните видими части на стоманобетонните елементи. Най-голяма ще е кондензацията в горните отоплямеми пространства.
Туй пък откъде следва? Моите стъклопакети, явно по друга физика, кондензират отдолу нагоре.
Не е фатално в случая, но е сигнал за ниво. :?

Тема "Външни стени от гипсофазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: