• 1
  • 2
ribnikolaevi - майстор
Има ли гипсокартон с дебелина 6 или 8 мм? Мойстора ми твърди, че има такъв в България, но силно се съмнявам (били в склад на Доби Билд 1).Трябват ми за да се изправят красотите, които натвори един наш съфорумец с гипсокартон, като идеята е новия тънък да оправи неравностите. Другия вариант е да се пълни 9-10 мм. Ако се спра на втория вариант, кой е подходащия материал, да ползвам ли грунд? Какъв? Случаят е спешен, моля помагайте, че утре идва човекът с тънкия гипсокаротн
dito - специалист
Чувал съм, че има тънък, който на два пласта е колкто нормален 12.5, значи сигурно става дума за 6 мм. Дори съм виждал на клипче някъде си, как се прави извивка с доста малък радиус насухо. Но не разбирам, след като човекът утре ще идва с такъв картон, защо питаш дали има?
При наличието на толкова картонджии във форума, е глупаво да давам инфо точно аз, но щом казваш, че е за утре... Пуснах набързо търсачката и намери няколко линки за картон 6 мм, така че явно има наистина.
ribnikolaevi - майстор
Можеш ли да ми пратиш някой от тези линкове? Къде се продава такъм картон. Задачата за доставката му е моя.
dito - специалист
Хм, като се поровиш, наистина не излизат складове, където се продава.
Едва ли ти казвам нещо ново, но защо не минеш край складовете около Сточна гара? Дори там да няма, ще поразпиташ, може да те насочат.
ribnikolaevi - майстор
Ако не е гипсокартон, с какво да се попълнят тези 8-10 mm, с гипс добра идея ли е?
ribnikolaevi - майстор
Майсторът иска да го пълни със сатенгипс, какво ще кажете?
solo5 - майстор
С гипсокартон и дървени летвички няма ли да стане :?
ribnikolaevi написа:
Трябват ми за да се изправят красотите, които натвори един наш съфорумец с гипсокартон
Напиши му името на съфорумника (и пусни малко снимки)
wentii - специалист
Сатен трудно може да напълни 1см-той си е финишна шпакловка. Повтарям-rotband,само с малко пояснение-да има шестоъгълен стикер на който пише оригинал проверка!
petkov_75 - специалист
dito написа:
Хм, като се поровиш, наистина не излизат складове, където се продава.
Едва ли ти казвам нещо ново, но защо не минеш край складовете около Сточна гара? Дори там да няма, ще поразпиташ, може да те насочат.
:thumbs: Точно на Сточна гара има такъв,но е по-скъп от 9,5 и 12,5 мм! :-D
Опаа!Намерих го! http://www.rigips-bg.com/prodsys/index1 ... flex_1.htm :-D :-D :-D
Последна промяна от petkov_75 на пон сеп 06, 2010 8:30 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Дебелина на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: