evgor - напреднал
Здравейте.Предстои ми направа на двойна скара,която ще бъде хваната с директни окачвачи за дървени греди.Това,което ме интересува е,къде точно да сложа пароизолацията,ако има някакво значение.Двата варианта са
1.На самите греди,после окачвачи и двойна скара
2.На CD-профилите,м/у тях и картона
Кой от двата варианта е по-удачен.При първия,като е сложа директно на гредите,се пада точно под ватата,която е наредена м/у гредитех.При втория му/ ватата и пароизолацията има разстояние от поне 6-7 см,заради двойната скара
Благодаря предварително
VLADO66 - майстор
Втория вариянт именно заради възможността за циркулация на въдздуха.Между другото по-белия свят се слага още един слой вата след монтажа на окачвачите за допълнителна изолация на гредите които се явяват в някаква степен термомост.
ivanovrg - специалист
пароизолацията се слага непосредствено преди ГК

само не знам защо ще я слагаш -при положение че говориш за гредоред
какво има върху тези греди
evgor - напреднал
ivanovrg написа:
пароизолацията се слага непосредствено преди ГК

само не знам защо ще я слагаш -при положение че говориш за гредоред
какво има върху тези греди
Над гредите е подпокривното пространство,което в най-високата си част към 1.70 м.Няма да бъде обитаемо,по скоро ще се слагат някой малко ползващи се работи там.Мисля на пода му пак да сложа найлон,за да има пароизолация от двете страни на ватата,а върху найлона фибран 4-5 см,да изолирам доколкото мога студа през зимата
Ето снимки на ватата н/у гредите:

Прикачен файл

IMAG0352.jpg

Прикачен файл

IMAG0351.jpg
8180 - майстор
evgor написа:
Над гредите е подпокривното пространство,което в най-високата си част към 1.70 м.Няма да бъде обитаемо,по скоро ще се слагат някой малко ползващи се работи там.Мисля на пода му пак да сложа найлон,за да има пароизолация от двете страни на ватата,а върху найлона фибран 4-5 см,да изолирам доколкото мога студа през зимата
Колега,
Това горното е НАЙ-ЛОШИЯТ вариант. Като искаш, слагай ФИБРАН НАВСЯКЪДЕ. Много е писано и сега ме мързи (извинявай), но пароизолацията има смисъл при ТИ с ВАТА и то САМО ОТДОЛУ и то САМО, когато отгоре има нещо паронепропускливо, като Фибран в случая.
Потърси малко във Форума - ако има въпроси, ще отговоря повече, ама друг път. :)
ivanovrg - специалист
8180 е прав
пароизолация се слага когато има студена повърхност(паро-непропусклива(бетон,тухли))
в твоя случай имаш проветриво пространство където няма върху какво да се образува конденз

а най лошият вариант е да сложиш вата между два найлона(ватата се спарва)

хич недей да слагаш пароизолация(фибрана също е такъв)
по скоро наблегни на дебелината на ватата
аз съм в същото положение и съм се нагласил да слагам 30см вата
housedoktor - майстор
Няма нужда да го правиш.Вече ти разясниха защо.

Тема "Къде да сложа пароизолацията" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: