masteradmin - майстор
Вместо да изправяте стените на банята или тоалетната с традиционна мазилка по - добре сложете, влагоустойчивият гипскартон. Какво е вашето мнение ?

Прикачен файл

IMGP0611.JPG
IMGP0611.JPG (52.09 KиБ) Видяна 52684 пъти

Прикачен файл

IMGP0612.JPG
IMGP0612.JPG (41.53 KиБ) Видяна 52684 пъти

Прикачен файл

IMGP0614.JPG
IMGP0614.JPG (52.62 KиБ) Видяна 52684 пъти
Кубрат
Ами ако фугите между плочките се обработват с подходящи водоустойчиви фугиращи смеси смятам че може. А и в ъглите задължително силикон.
lyki - специалист
Kатегорично не, самото наименование ГИПС, пък бил той и влаго устойчив , нали основната му съставка е гипс,значи е хидроскопичен.
Според мен нее трайно решение , не съм консервативен приветствам много от новостите в строителството ,но в случая съм скептик.
masteradmin - майстор
Най хубавото, е че ако сложите една дъска на една плочка от земята и я нивелирате добре и дете може да нареди плочките в цялата баня. Защото стените са идеално прави и гладки.
deer - специалист
а като се сложат платната от гипс-картон , там където се допират две платна трябва ли да се фугира и след това лепила .............плочки или направо може да се лепят плочките?
masteradmin - майстор
Няма нужда от фугиране направо се лепят плочки мисля че всеки може да ги нареди, стига да закове отдолу една дъска (на височина 1 плочка) да я нивелира и след след това тънко теракол, разтилаш го с гребен и лепиш. Лепене на плочки. Който не е пробвал той не го е направил.(Важно е плочките да са първо качество - за да са еднакви по размер)
deer - специалист
мм чудесно много благодаря
идеята е , че както вече съм казала жилището е ново и не знам колко здрава е мазилката , която е направена от стройтелите ( по скоро не е здрава) и за да не ми паднат плочките реших да сложа водоустойчив гипс -картон хем да изравни стените , хем да не ми опадат плочките :wink: само не знаех дали трябва да се фугира , а всичко което прочетох не се споменаваше нищо за фугиране и затова питам да не се окаже че е трябвало.
още веднъж благодаря
masteradmin на снимките които си дал гипсокартона по стените е лепен нали :roll: :?:
masteradmin - майстор
Да това е банята на брат ми :) преди. Вече изглежда така:

Прикачен файл

IMGP1596.JPG

Тема "Импрегниран гипс картон в банята и тоалетната" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: