• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
batmiti - напреднал
Колеги,колко изкарват пластмасовите помпи в моделите на Кархер ?
Мислех да си взема една " К 2.14 plus " - 95 лв. в Баумакс.
Казаха ми обаче , че тази пластмасова помпа няма да изкара много.
Препоръчаха ми Скил 0760 - метална помпа -120лв.
Водоструйката няма да се ползва много - една-две коли месечно,някой друг килим...
Чудя се коя да избера ?
velsi - Почетен майстор
Колко, колко... колкото като се спука да установиш, че тъкмо гаранцията е минала. При мене нещо такова се случи.
batmiti - напреднал
velsi написа:
Колко, колко... колкото като се спука да установиш, че тъкмо гаранцията е минала. При мене нещо такова се случи.
Ориентировачно колко работни часа ?
velsi - Почетен майстор
Трудно е да се отговори на този въпрос. За две години и нещо, откакто я имам, да съм я ползвал да речем 20-30 пъти. ПО един час да е работила това за 20-30 часа. Айде 50 да са. Но не часовете са проблема според мене, а факта, че сериозна фирма прави продукт в който най-отговорния детайл е от пластмаса. Защото аз си мисля, че при мене се е спукала не от износане, тоест от експлоатация, а примерно е дръпната за маркуча или някой се е препънал в него... Бях я оставил на баща ми да пере някакви мокети и тогава протече. И лошото е, че пластмасата е една такава особена, като прегорял бакелит - твърда, не се топи и никакви лепила не я лепят. А самата отливка е една такава, виждал си, сложна форма и компютърно оптимизирана така, че да е възможно най-тънка, оребрена тук, там и винаги се намира слабо сечение, че да се счупи. Ако беше направена по-масивно щеше да е вечна, ама нали гоним всеки грам... икономика...
batmiti - напреднал
Май ще взема с метална помпа тогава.
Искам да ме изкара 4-5 г.
koleto84 - специалист
Всичко над 450-600 лева е истинско.
Под тази сума работата е на късмет. :-D
Тия керхер са пълни пе...али :axe: вече на 2-ра машина се случва да се спука главата на помпата и знаете ли колко струва тая нищо и никаква пластмасова глава днес ми искаха 107лв за не за бога никога повече ТАЯ СМЕШНА МАРКА КЕРХЕР :finga:
moji - напреднал
Преди година и малко си взехме в работата една водоструйка с търговска марка ОК на Баумакс, жълта на цвят. На етикета и пише че е произведена в Италия, имаше и фирма, но не мога да кажа сега каква е . С метална помпа е. Като заработи мие по 5-6 коли без да спира, сиреч над 2 час без спиране и така и не се прецаква. Не знам дали още ги предлагат, но се оказа здрава машина. Все пак я ползваме без никаква милост. И тогава когато я купувахме, се чудехме дали да е някакъв нисък клас Керхер или това. Явно Керхер в най ниския клас се подиграват с хората. А цената и беше някъде около 110-120 лева ако не се лъжа.
Chefo77 - майстор
harko77 написа:
Тия керхер са пълни пе...али :axe: вече на 2-ра машина се случва да се спука главата на помпата и знаете ли колко струва тая нищо и никаква пластмасова глава днес ми искаха 107лв за не за бога никога повече ТАЯ СМЕШНА МАРКА КЕРХЕР :finga:
Ти това ли намери да напишеш за първи пост?
Защо не споделиш какво си правил с тази водоструйка, та да се счупи пластмасовата глава?
Керхер вършат толкова работа, за колкото си дал пари. Ама сме много тарикатите, които вместо да дадем 400 лева за нещо, което напълно ще покрие нуждите ни (и като надеждност), се опитваме да плющим дявола във въздуха. Е, няма как да стане. Марката струва пари, а ниския им клас са за домашна употреба ... и просто да ги има там.
Аз ползвам за работа един от евтините модели прахосмукачки на Керхер. Но съм съвършено наясно, че не е предназначена за тази цел и ако изгърми някой ден (а тя ще изгърми), аз съм виновен за неправилната употреба.
velsi - Почетен майстор
Може ли аз да отговоря? Нагласих я и оставих баща ми да пере едни мокети. Човека явно се е препънал в маркуча за входящата вода, или го е настъпил в близост до машината (възрастен е все пак) и резултата е спукана непоправимо пластмаса. Машината работи и до ден днешен, но от там тече и налягането съвсем малко падна. Естествено както можеш да предположиш в инструкцията за експлоатация не пише, че е забранено да се спънеш в маркуча. Машината е за домашна употреба и точно за тази цел я ползвам. Ако щях да отварям автомивка знам какво и за какви пари да си купя.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Тема "Водоструйки KARCHER, BOSCH или B&D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: