• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
valat111 - специалист
Велси, като ползваш това приспособление намаляваш ли оборотите на ъглошлайфа /гледам, че е от малките, 10-11 000 оборота/....П. С. и колко вата е флекса?
kborisov - специалист
Липсва му само защитния капак на пружина, удобна дръжка и може би правилните обороти =D>
А пък си купих ръчен циркуляр.
velsi - Почетен майстор
valat111 написа:
Велси, като ползваш това приспособление намаляваш ли оборотите на ъглошлайфа /гледам, че е от малките, 10-11 000 оборота/....П. С. и колко вата е флекса?
Машинката е 850 вата. Обороти не съм намалявал, защото когато правих тази приставка още нямах регулатор. При тези обороти дава страхотен, чист сряз.
Spokoiniq - майстор
Чета всяко ново мнение в темата и се чудя защо още не е под ключ...Ясно е, че не е здравословно, и точка.Да седят снимките с ранените крайници да плашат, да седи важна тема, а ръчните циркуляри са за отделна тема.Вместо назидателно-поучителна тема е станала обект на показване на всякакви опасни импровизации, и писания от типа "абе знам аз, че не трябва, ама не може ли така" Е НЕ МОЖЕ, ЕБАСИ!
Тани - модератор
Смятам че решението на Велси е доста разумен компромис и това може би е единствения вариант в който може да се ползва ъглошлайф за циркуляр! Как мислиш?
Spokoiniq - майстор
Абсолютно единствения дотук, но с много компромис, ръчните циркуляри не са скъпи, не си струва, дори от гледна точка на някакво качество на сряз.
Chefo77 - майстор
Тъй като 115 мм дисковете за дърво са спрени от производство (и разбира се, не можах да намеря никъде), а на мен ми се налага понякога да прибягвам до тях, днес открих и купих в един магазин следното:
Прикачен файл:
discolegnoPG.jpg
discolegnoPG.jpg (38.57 KиБ) Видяна 5788 пъти
Някой има ли впечатления от това чудо на италианската промишленост?
LazarGanev - "Велик майстор"
Майка им китайска - къ ш'ги спрът ве, не знаят колко хора ги търсят?
begemot1 - специалист
:? има нови ръчни циркуляри по 35-40 лв с 1 год гаранция.
втора употреба маркови са по 50-ина лв.
зарежете ги тия флексове. то хубаво танц с дявола , ама после......
Chefo77 - майстор
Човек, имам ръчен циркуляр (Bosch PKS 55), но има ситуации, в които не мога да го използвам!
Зная, че е опасно, но пък ако така разсъждаваме - всеки един инструмент в определени ситуации може да бъде опасен ... Вземам всички предпазни мерки и се надявам и онзи горе да ме пази :)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: