• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
begemot1 - специалист
Ох знам.и аз като бързам да отпусна надут паркет---карах с флекса и видирания диск, ама вече се замислям някой лев или някой пръст ?
Хайде ние с това си изкарваме хляба и поне опит имаме. ама тука в направи сам, някой ентусиаст дето пипа за втори път флекса.......... :axe:
Chefo77 - майстор
Прав си - затова се оправдавам, че има ситуации, в които ... Пък и невинаги нося циркуляра в себе си.
Иначе СИГУРНОСТТА НА ПЪРВО МЯСТО! Като отпускам - задължително закамяване встрани, режа между камичките, махам изрязаното, закамявам изрязаното и т.н. Не обяснявам на теб, споделям опит към ентусиастите. Колкото и малък да е.

И все пак - някой с опит с такъв диск от снимката?
soton - специалист
Като чета писанията на някои от съфорумниците ми става мъчно че никога няма да се оправим с този ни манталитет - да не спазваме никакви правила и да се радваме когато на другия му е зле.
zimel - специалист
Ммм...даа , и аз мога да се похваля с 21 външни и още 50 вътрешни шева на четириглавия бедрен мускул, но това си беше от немотия.

Ако тогава имах пари да си купя електро- механичен циНкуляр...ехей... :)

После нещата някакси потръгнаха...

Лелее, каква хвалба стана... :-D
dragozow - майстор
Само който не е патил може да работи опасно. Белята става много бързо и неусетно. Освен счупените пръсти, шевовете и шината преди две години ходих и на очен лекар. Пилих едни парапети с ъглошлайфа и диск за шлайфане....без очила. После ходих да ми вадят камъни от очите. Вече слагам очила като ги върша някакви такива.
Chefo77 - майстор
dragozow написа:
Само който не е патил може да работи опасно. Белята става много бързо и неусетно. Освен счупените пръсти, шевовете и шината преди две години ходих и на очен лекар. Пилих едни парапети с ъглошлайфа и диск за шлайфане....без очила. После ходих да ми вадят камъни от очите. Вече слагам очила като ги върша някакви такива.
Мой приятел - тенекеджия - месеци стоял със стружка в окото, без да разбере. Стружката чак се била срастнала. Не помня как са я махнали, предполагам операция някаква.
Ужас не ами ужас.
Spokoiniq - майстор
Не е съвсем по темата, по която по-напред съм си казал мнението, но да кажа.Аз нося очила с диоптър и с тях работя, но ако нещо се реже, пили и може да хвърчи върху тях слагам такива за работа с по-добро покритие на окото, че опилки под обикновени(с по-малка площ) очила винаги се мушкат.
Тани - модератор
А на мен ми се заби стружка в окото от на пръв поглед безопасна дейност- завиване на самопробивни винтове в метални ферми на хале с акумулаторен винтоверт! И при мен стоя 3 дни преди да проумея , че нещо се е случило. Беше започнала да ръждясва, когато я извади очния лекар. Оттогава - ВИНАГИ С ОЧИЛА! Даже ми се подиграват , че забравям да ги свалям от главата и понякога си ги нося в къщи :roll: Дори за електрожена , който не използвам професионално и изключително рядко - 2-3 пъти в годината си купих шлем с автоматично затъмняване , за да сведа опасностите до минимум! От една страна е двете ръце са ми свободни , а от друга очите ми са защитени от пръски и осветяване!

НЕ ТРЯБВА ДА ДЪРПАМЕ ДЯВОЛА ЗА ОПАШКАТА!!!
puh4 - специалист
Миналата седмица препатих със стружка в окото ( хем с очила бях), голямо ровене падна докато излезе. На никой не му пожелавам да се случи.
idunno - специалист
Аз пък, понеже нося очила, трудно си намерих(сигурно малко съм търсил) предпазни очила дето се слагат върху тези с диоптър.Накрая намерих едни в Камартон(на 3М) и нещата са ОК.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: