• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
MamaMy - майстор
dragozow, и аз ще взимам бетонобъркачка. Резачката я взех от теб и съм много доволен, но бетонобъркачките ти са по-лоши от тази която е на промоция в Практикер и цената ти е по висока. Днес цял ден обикалям по магазините и като съотношение цена/качество/размер там най-изгодна 130 литровата за 399 лв.. Утре отивам да я взема.
dragozow - майстор
Ми лоши, лоши...колко да са лоши? Продал съм лятото над 100 броя, нито една не се е върнала счупена или изгоряла. Не мога да си позволя да има проблем с машината и да плащам куриери(докато е в гаранция транспорта си е за моя сметка). Имам останали няколко 140 и 160 л. Ако е за цената може да вземеш 140 литровата за 399 лв. Ако идеш за сервиз в Практикер няма да те погледнат, при нас не е така. Там могат да ти кажат че техните са немски, френски и т.н. За тая цена е ясно какви са. Аз ти казвам че тия са китайски и издържат много. Условията при които ще ти изкара много са следните:

Да сипваш материал само като е пусната за да не я товариш.
Да не смазваш венеца, по него се полепват боклуци които го изяждат.

Ти си решаваш, аз ще ги продам така и така. Имам много китайски машини за които не крия. Един китайски двигател Kipor изкарва колкото една Honda, независимо на мотофреза, генератор или помпа е монтиран. Разликата е че струва наполовина.
MamaMy - майстор
Не ме разбирай погрешно. Не е само в цената. Транспорта допълнително ще ме натовари. Тези твоите с метален фланец ли са или с пластмасов?
1115 - специалист
И на мен ми предстои да си закупя малка бетонобъркачка, но не ми е ясно нещо. Каква точно да си купя, че да събира една торба цимент от 25 или от 50кг.?
Ще се ползва за правене на бетона за ограда, малка бетонна постройка и подобни домашни дейности.

Другото което не ми е ясно е примерно едно бъркало 160л от 190л бетонобъркачка на 0,16м3 ли е равно?
MamaMy - майстор
Взех тази от Практикер MLZ 130 NG , продукт на ALTRAD LIV . Словенска е. Не изглежда съвсем зле, а за тези пари дори мисля, че ще ми хареса. http://rentconsult.dir.bg/_wm/catalog/i ... 4e6f53a879
За сега само я сглобих. Пробата се отлага до първото бъркане.
Последна промяна от MamaMy на ср сеп 16, 2009 10:53 pm, променено общо 2 пъти.
KingoftheROAD - специалист
MamaMy нещо не мога да разбера кой точно е модела от линка който си дал. Ти в разглобен вид ли я купи? В сандък?

1115 Значи, една количка пясък е около 64л. Една торба цимент (50кг) нормално се разбърква с четири (4) колички пясък + вода. Значи на 25кг цимент - две колички. Изразено в литри - 2 колички 128-130-литра пясък, + 25кг цимент + вода. Ако правилно смятам, според тези бакалски сметки най-малките бетонообъркачки, ше се напълнят до ръба. За това май трябва да е поне 150-160 литра. А за 50кг торба се получава 256-260 литра пясък + 50 кг цимент + вода, и бъркалката трябва да е поне 350 литрова за да поеме всичко това и май ще е прекалено голяма и обемиста, и най-вече скъпа. И последно бетонарката трябва да е с метален венец, и разглобяем лагер от долу на казана. Това съветват и братушките...
MamaMy - майстор
http://rentconsult.dir.bg/_wm/catalog/i ... 4e6f53a879. Разглобена беше цялата. С метален венец е и разглобяем лагер (може дори да са два). Там беше сглобена и с капачка. Аз я отворих от любопитство. Вижда се един лагер набит на оста и застопорен със зегерка. Не ми допадна връзването на мотора само към пластмасовата кутия и пластмасовата шайба за ремъка вътре. Все пак има 2 години гаранция. Ако устиска след това може да бъде и подобрена :wink: .
Милен - майстор
KingoftheROAD написа:
* Значи, една количка пясък е около 64л. Една торба цимент (50кг) нормално се разбърква с четири (4) колички пясък + вода. Значи на 25кг цимент - две колички. Изразено в литри - 2 колички 128-130-литра пясък, + 25кг цимент + вода. Ако правилно смятам, според тези бакалски сметки най-малките бетонообъркачки, ше се напълнят до ръба. За това май трябва да е поне 150-160 литра. *
Скоро гледах че на циментовите торби са си написали и пропорциите на гърба с повече картинки и нагледно :) За разтвор беше нарисувано за една торба 50кг - 2 колички пясък (6 кофи = 1 количка ) + водата в литри.
dragozow - майстор
Това е така защото все повече хора искат да си забъркат материал за нещо дребно. Ако не са се занимавали с това няма как да знаят пропорциите. Вървим напред май...
KingoftheROAD - специалист
В статия на сайта са показани тези пропорции. Значи за 50 кг цимент се получава така - пясък 50л.+чакъл 85л.+вода 20л.= 155 л. за силен разтвор, и пясък 50л.+чакъл 105л.+вода 20л.= 175л. за нормален разтвор.

Аз приемам, че една количка=4 кофи, но ше зема да си направя собствени измервания. Колега, който е строил къща, ми казва, че една количка пясък е около 60л. А в наше село бивш главен архитект на общината ми казва, че една количка била 64л. Ше зема да си измеря моята колко кофи пясък събира за да си знам пропорциите...

Иначе пясъкът го наривам в чували по 3 кофи, за по-лесно товарене, разтоварване, пренасяне, и по-малко хамалогия и разпиляване. И при бъркалото бъркахме за по-силен бетон - четири чувала 12 кофи на една торба 50кг цимент. и по пет чувала - 15 кофи на една торба 50кг. за нормален бетон.

MamaMy вчера гледах в Баумакса едни словенски, и погледнах лагерите на барабана. Закрити са с пластмасова тапа, и са два със зегерка законтрени. Подлежат на замяна и ремонт. За двигателя и пластмасовите шайби, не мога нищо да кажа. Те да изкарат две години, пък могат да бъдат заменени с метални, и ако има начин да се сдвоят още по-добре. Иначе венеца е метален. На вид изглеждат добре. На мен тепърва ми предстоят много бетонджийски работи. И не всичко наведнъж, и не всичко в големи количества бетон. Та затова си правя сметката, че и малко по-голямка да взема, тя в крайна сметка ще се изплати, ще улесни работата в пъти и ще си остане за мен...

Прикачен файл

beton11-2.jpg
beton11-2.jpg (52.21 KиБ) Видяна 27906 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: