Ел. инструментите. Консумативи.
iivanov - майстор
Не се хвърляй на ултра - излишно скъпо е . Има алтернативи със сходни качества на доста по-ниска цена .
borchoyor - специалист
пет окт 12, 2018 5:49 pmiivanov написа:
Не се хвърляй на ултра - излишно скъпо е . Има алтернативи със сходни качества на доста по-ниска цена .
Една 100-грамка, 4-5 лева тамън ме урежда за сезона. Червеното ще стои за косата Деу и те така те...😎
nеwage - специалист
Здравейте!
Приятел ми подари моторна резачка McCulloch, нещо като тази https://www.onlinemashini.bg/motoren-tr ... allery]/0/

Купих ѝ шина, нова верига, режа си дръвцата за зимата, не мога да се оплача.
Но проблемът ѝ е, че когато загрее и я угася, после като я запаля след малко и натисна газта "забива" вместо да даде газ и угасва. И като угасне, няма палене - дърпам, дърпам стартера по 15 пъти.
Също така не мога да регулирам празният ход - или гасне, или е висок и върти веригата. Понякога се усилва сам.
Какъв може да е проблема?
Jacomo - специалист
Трябва да се регулира карбуратора, търси винт около него. Може и да пише в упътването как се прави.
kabel96 - специалист
Семе ринг на коляновия вал.
iivanov - майстор
Мерак ми е макита еа 6100 . Някой има ли поглед от първо лице върху тези машини и как е поддръжката им в Бг ?
пишман_майстор - майстор
Уж Ташев Галвинг ги поддържаше. Машините на Долмар са хубави , но не знам как стоят със сервизи и т.н. . Аз съм им фен , имам и няколко от старите им машини . Като опра до чарк , го поръчвам по ибей и си идва нали...
nikolson - майстор
На сайта на макита, за варна пише тръпкови и байшмайстора сервиз на градинската техника. Там ще кажат как са с частите. Вероятно имат тези, които са по-евтини, щото вяма много машини продадени.
ОФФФтопик: Ся, мога да напиша какво си бъбреха в един американски форум на дървосекачи, ама ти искаш от първо лице. :-D
Kumay - майстор
нед окт 28, 2018 7:45 pmпишман_майстор написа:
Уж Ташев Галвинг ги поддържаше. Машините на Долмар са хубави , но не знам как стоят със сервизи и т.н. . Аз съм им фен , имам и няколко от старите им машини . Като опра до чарк , го поръчвам по ибей и си идва нали...
Долмар са собственост на Макита. Части могат да се поръчат във всички сервиз на Макита в България.
iivanov - майстор
нед окт 28, 2018 7:52 pmnikolson написа:
На сайта на макита, за варна пише тръпкови и байшмайстора сервиз на градинската техника. Там ще кажат как са с частите. Вероятно имат тези, които са по-евтини, щото вяма много машини продадени.
ОФФФтопик: Ся, мога да напиша какво си бъбреха в един американски форум на дървосекачи, ама ти искаш от първо лице. :-D
Е кажи , де ! Не ми е майчин английския , ама доколкото схванах няма много недоволни . И как да има продажби , като за цената на една макита/долмар можеш да вземеш много по-голяма машина от конкуренцията . Иначе мухата ми влезе заради една приятна промоция в Томика .

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: