• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
BanoTheWolf - специалист
Значи колеги моята е 190л., както бях писал из темите във форума. Върши страхотна работа. НЕ ТРЯБВА да се пуска когато е пълна! Само вода да има, пуска се и после се добавя инертния материал. Иначе пробвал съм да я пускам пълна от интерес, НО това страшно много мотора и после ходи го пренавивай:( Та за тия 190л. бъркачката побира една количка с връх пясък и същото количество филц. Водата е до две кофи (до20л. обем) в зависимост от това дали пясъка е мокър! И една торба цимент от 25кг. НО цимента може и да е повечко ако разтвора по една или друга причина е станал рядък. За да стане бетона хубав (да не се люпи, да е със сив цвят) трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПЯСЪКА ДА Е ЧИСТ - ДА НЯМА ПРИМЕСИ НА КАЛ И ДР. БОКЛУЦИ!
Всичко изговорено дотук зависи и от обема на кофите, количките, лопатите. Може да се прецени според мен също така и на око като се гледа порьозността и плътността на бетона (без да давам грешен акъл). Трябва да си има цимент и пясък за спойка с вода и филц за армировка.
KingoftheROAD - специалист
Вчера си купих тази бетонобъркачка хърватско производство. Тази неделя ще я тествам. Значи казваш да не я пускам пълна, само с водата. Ясно, то към нея имам някакъв юзер менюал, ама не съм го изчел още...
BanoTheWolf - специалист
Да, пуска се празна, а и забравих да кажа, че се мие с една-две кофи чакъл само и вода :) Радвай се на бетонарката - моята е същата, хърватска на Limex.
BanoTheWolf - специалист
Само за информация :idea:
Моята бетонобъркачка я продадох преди месец за 400лв. (при цена за нова мкашина 750лв.) без да съм я пускал по обяви и мисля, че е ликвидна стока и си заслужава инвестицията...Успех на всички колеги, които се наемат с начинанието...
Stefan_62 - майстор
Здравейте, понеже съм решил да си купя бетонобъркачка от рода на130-160л. интересува ме след всяко бъркане ли трябва да я мия с вода и чакъл или при положение, че правя няколко бъркала след тава на края да я мия. Благодаря предварително
evdoki - специалист
Мий си я след всяко ползване с вода. Чакъл надали ще ти се наложи да използваш за почистване
BanoTheWolf - специалист
Значи аз моята я миех след като си свършех работата и се ползва чакъл за миенето :) А иначе тя си се мие като пусна маркуча, за да напълня вода или пък с кофите като изсипя водата, щот тя нали се пуска първо, за да не се товари мотора и след това изсипваш съдържанието ...
Genesis - специалист
Не може да не се включа и аз.
Това е машината, която при мен ней-много работа е свършила по къщата и си е избила парите най-малко 7-8 пъти (160л - френска).
С нея съм бъркал сам 44 чувалчета цимент - 22 големи бъркала.
Вар си бъркам - става перфектно, полусухо за замазки. На комшиите бъркам бетон и те много ме обичат :)
Може да се разглоби и да се качи в багажника на лека кола. Не иска нищо, само място за съхранение :))
plo4kata - специалист
Може ли да ни я покажеш на снимки,от къде си я взе?
1115 - специалист
Трябва да лея около 15 ... 20 м3 бетон на ден.
Дали ще смогне една 190л бетонобъркачка?
Или е по-добре да наема хора да бъркат големи бъркала?
Миксер и помпа няма как да достигнат обекта.

Може ли с въпросната бъркачка да се докара бетон близък по качества до В20?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: