• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Сега съм на друга вълна.Днес си поръчах ето този красавец.За сега ще ползвам старата китайска прахосмукачка за 30 лева и смоделния циклон, пък по-нататък ще видим.

Прикачен файл

7871b3a99e54bc606db3517c29cd06d9.jpg
Chefo77 - майстор
Честито, Еди, страхотна машинка! Аз имам по-малкия модел, без изтегляне и определено съм доволен.
Ники, за тази прахосмукачка + циконен филтър изписах половината форум с похвали. Филтърът за пепел е обемист да го мъкнеш по обекти и нямам идея как ще работи откъм пречистване, но дори и без него прахосмукачката е по-евтина отколкото на другите места.
nikolson - майстор
А, аз за домашната работилница го глася.
EDI - майстор
Мерси Чефо 77.Тази сряда ще пристигне и после мисля да направя едно ревю, да е полезно за избиращи циркуляр.Николсон, идеална ще е за домашната работилница.Докато рових и аз да си търся прахосмукачка, не намерих нещо за толкова малко пари с тези характеристики.Започват от към 230 лева нагоре /ЩИЛ-а SE-61 е към 230/ и то без допълнителния филтър.
guroto - специалист
Като се заговорихме за прахосмукачки,на някой от вас да му е направила впечатление цената на новия модел на Sparky-VC 1530SP - 1290лв. :shock: !!!Характеристиките на това "българско чудо" са следните:
Технически параметри:
Максимална мощност:1500 W
Максимален дебит на всмукване на уреда:3800 l
Максимален вакуум:250mbar/25kPa
Обем на контейнера:30 l
Тегло:12.5 kg
◦Класове L и M.
◦Клас M HEPA - 99% – 99.
◦95% Машините от клас М имат допълнителна електроника за оптимална работа, която следи състоянието на машината и филтърната система и регулира налягане–дебит и вакуум.
◦Клас L: HEPA - 95% – 99%.
◦Плавен старт и безстепенно регулиране на смукателната сила.
◦Звуков сигнал при проблем във филтрирането (само за клас М).
◦Атоматично почистване на филтъра.
◦Възможност за избор на диаметъра на маркуча (само за клас М).
◦Гъвкав антистатичен маркуч.

За сравнение Bosch GAS 50(с почти двойно по-голям контейнер), може да се купи на цена от 999лв.и е със следните характеристики:
Мощност, W: 1200
Вакуум mbar: 248
Обем на резервоара, l: 50
Площ на филтъра, cm²: 8600
Тегло, kg: 16
Гаранция: 3 години
Произход: ЕС
◦Професионална мултифункционална прахосмукачка.
◦Работа без прах с ръчни циркуляри, прободни триони, оберфрези, и шлифовъчни машини Bosch.
◦Сертифицирани прахосмукачки за дървесни отпадъци, прах клас М, подходяща за изсмукване на течности.
◦Продължителна сила на изсмукване чрез Plus-clean, електромагнитно почистване на филтъра.
◦Удължена експлоатационна продължителност на филтрите чрез спиране на пълненето с вода.

Или прахосмукачка Metabo ASR 35 M Auto clean за 1264лв.
◦Дебит 3.660 л
◦Вакуум 248 HPA (мбара)
◦Повърхността на филтъра 8.600 cm ² електромагнитно почистване на филтъра.
◦входяща мощност 1,400 W
◦Контейнер обем 35 л
◦Смукателен маркуч:
◦- Диаметър 35 mm
◦- Дължина 3,5 м
◦Дължина: 59 см, ширина: 41 см, Височина: 77 см
◦Тегло: 15 кг

Няма да изброявам другите марки прахосмукачки в този или в по-висок клас,но Спаркито по цена или ги превъзхожда или струва колкото тях. :prayer: Та мисълта ми е как е възможно това,от кога Спарки са решили,че може да са лидери по цена и по качество на пазара на професионалните прахосмукачки,на какво разчитат от маркетинговият им отдел!? Кой луд ще предпочете Спаркито пред отдавна наложилите се на пазара марки(в случая OEM на Starmix),при положение че то струва по-скъпо или колкото тях?Да не би и новото Спарки да е OEM на Starmix?Но и така да е кой ще заложи на него при тази цена пред Бош,Метабо,Макита и др.?Просто умът ми не го побира. :?
Последна промяна от guroto на пон ное 05, 2012 6:15 pm, променено общо 1 път.
Kumay - майстор
guroto написа:
...Няма да изброявам другите марки прахосмукачки в този или в по-висок клас,но Спаркито по цена или ги превъзхожда или струва колкото тях. :prayer: Та мисълта ми е как е възможно това,от кога Спарки са решили,че може да са лидери по цена и по качество на пазара на професионалните прахосмукачки,на какво разчитат от маркетинговият им отдел...
Няма и смисъл да ги изброяваш... Всички прахосмукачки от високият клас на ВСИЧКИ марки, включително и посочените на Спарки се правят в ЕДИН И СЪЩИ завод в Унгария! :lol:
dragozow - майстор
Само където на Lavor ще купите най-скъпата тримоторна прахосмукачка за 950 лв, предполагам при Karher е същото. Гледайте Sparky пак.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IWsYynG76XE[/youtube]
Последна промяна от dragozow на пон ное 05, 2012 6:32 pm, променено общо 1 път.
guroto - специалист
Колега kumay това за другите марки го знам,а за Спаркито предположих,че и то е OEM на Starmix. Но остава въпросът кой луд ще заложи на него при тази цена,още повече,че могат да се вземат по-удачни модели от другите OEM за по-малко пари?
Kumay - майстор
guroto написа:
Колега kumay това за другите марки го знам,а за Спаркито предположих,че и то е OEM на Starmix. Но остава въпросът кой луд ще заложи на него при тази цена,още повече,че могат да се вземат по-удачни модели от другите OEM за по-малко пари?
За всеки влак си има пътници! :lol: Аз лично не съм продавал този модел на Спарки, не се и напъвам! Виж VC1430MS/въпреки че е китайска/ няма никакви проблеми за ел. инсталации с фреза за канали или за монтажници/климатици, мебелисти и подобни/. За гипскартон много добре се представят моделите с издухване на филтъра и обезсмислиха купуването на по-скъпите модели с изтръскване...
guroto - специалист
Колега dragozow така е.Прахосмукачката на Karcher - NT 35/1 Tact е 770лв.(по-голямата 45/1 е 975лв.),като е с автоматична система за почистване на филтъра(пневматичен удар)разработка на Karcher. Другият известен производител на прахосмукачки Nilfisk Alto предлага моделът ATTIX 30-11 PC за около 900лв.,който е с автоматична система за почистване Xtreme Clean (за принципа на действие виж http://www.youtube.com/watch?v=kpL8ZV5R ... r_embedded).
Като цяло обаче се счита,че системата за автоматично почистване на филтъра, разработена от Стармикс ,е най-удачна.
Последна промяна от guroto на вт ное 06, 2012 4:03 pm, променено общо 3 пъти.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Пак избор на професионална прахусмукачка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: