• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
sparow - специалист
Колега единствено с бетонобъркачка от българските 1кубик.може да се стигне някъква норма ама 20кубика на ден са си много бетон.-без бетонобъркачка и помпа.
4човека +1 майстор може да излеят преко сили 7кубика за ден.Ако е бетонобъркачката,може да ги наляеш,но е под съмнение.
BanoTheWolf - специалист
Един физ.салон правиха едни момчета, който е строен едно време и го подравняваха, щот положиха гумена оранжева настилка за игра :) Та мисълта ми е, че тези пичове свалиха от едно камионче една бетонобъркачка с капацитет един кубик. Доста беше тежка. Имаше един грамаден мотор, който да движи цялата тая система, а отдолу беше измислена да се отваря и направо да се изсипва там, където е необходимо или в колички. Направиха му замазката със скари за по малко от ден - сигурно са направили две три бъркала. Та с такава самоделка става да се правят 15-20 бъркала и съответно 15-20 куб. :)
complast - специалист
Аз имам от най-малките 130л,унгарска купена от Метро преди три години с нея съм избъркал най -малоко 100м3 бетон. веднъж само смених ремъка.Мога да се хвана на бас,че тая малка бъркалка ще
избъркам сам повече бетон от 4 човека ръчно.
Лови две големи кофи пясък, две кофи филц и 15-20кг. цимент и готовата смес не е повече от 50л/една количка/.
complast - специалист
1115 написа:
Трябва да лея около 15 ... 20 м3 бетон на ден.
Дали ще смогне една 190л бетонобъркачка?
Или е по-добре да наема хора да бъркат големи бъркала?
Миксер и помпа няма как да достигнат обекта.

Може ли с въпросната бъркачка да се докара бетон близък по качества до В20?
1.Бетонобъркачката е по-бърза от човеците и прави по-хубав бетон.
2.Аз правя В35 и няма проблеми.
mios - напреднал
Темата е доста старичка , но и на мене ми предстой да взема решение къква бетоно бъркачка да взема.
Делемата е следната 130 или 190 литра да взема, като цената между двете е почти двойна.
Ще я ползвам любителски и основно от което се водя е че искам да слагам една малка торба цимент и съответното количество пясък и чакъл.И Така според мен на 25 кг. цимент се слагат 25 литра пясък и 50 литра чакъл и 10 литра вода или общо 110 литра бетонобъркачката не трябва да се пълни 100 процента но и плътноста на материяла като се смеси не е 110 литра защото част от пясъка и цимета запълват фугите на чакила и ако е така неби ли следвало една бетоно бтркачка от 130 литра да е изчислена за 1 малка торба цимент.Много съм невеж по въпроса и затова питам и моля за извенени е.
mios - напреднал
mios написа:
Темата е доста старичка , но и на мене ми предстой да взема решение къква бетоно бъркачка да взема.
Делемата е следната 130 или 190 литра да взема, като цената между двете е почти двойна.
Ще я ползвам любителски и основно от което се водя е че искам да слагам една малка торба цимент и съответното количество пясък и чакъл.И Така според мен на 25 кг. цимент се слагат 25 литра пясък и 50 литра чакъл и 10 литра вода или общо 110 литра бетонобъркачката не трябва да се пълни 100 процента но и плътноста на материяла като се смеси не е 110 литра защото част от пясъка и цимета запълват фугите на чакила и ако е така неби ли следвало една бетоно бтркачка от 130 литра да е изчислена за 1 малка торба цимент.Много съм невеж по въпроса и затова питам и моля за извенени е.
Е толкоа ли е тъп въпроса че никои не иска да отдовори ?
complast - специалист
130л. прави около 50литра готова смес.
mios - напреднал
complast написа:
130л. прави около 50литра готова смес.
Не ми става много ясно това как се получава 50 литра смес ,би следвало да се пълни бетонобъркачката на половина и от общ обем от 65 литра да се получи 50 литра готова смес,това ни ми е ясно колко % се пълни бетонобъркачката.
Искам да сложа 25 кг. цимент и съответното количество пясък и чъкъл и да го разбъркам и ме интересува за целта колко литра бетонобъркачка ми е нужна?
vsn - помощник
Колега ще цитирам написаното на малка торба цимент за направата на бетон:30л. пясък,60чакъл,12л. вода,25кг. цимент!Мисля,че 130л. бетонобъркачка ще ти свърши работа но ще работи на ръба на възможностите си! :?
mios - напреднал
vsn написа:
Колега ще цитирам написаното на малка торба цимент за направата на бетон:30л. пясък,60чакъл,12л. вода,25кг. цимент!Мисля,че 130л. бетонобъркачка ще ти свърши работа но ще работи на ръба на възможностите си! :?
Благодаря за мнението,и аз си мисля същото и като имам предвид, че 130литра струва 350 лева а 190 литра 590 лева и още повече се обърквам.В Брикулаж на една 130 литрова бетонобъркачка пишеше следното; 2/3 от 25 кг цимент 30л. пясък и 50л чакъл и 9 литра вода. разликата в обема не е голяма така че се обърквам все повече и повече, добре че времето все ощте е с мен и докато се затопли има още малко време.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: