Ел. инструментите. Консумативи.
gaspar - напреднал
Моля,споделете мнения за битове на Bosch,Metabo,Wurth,Hilti,Wera и други каквито ползвате.По специално ме интересува мнението Ви за тези на Metabo ( намерих ги в комплект за 29лв) ,но никога не съм ги ползвал.На външен вид изглеждат добре,но ... Та моля дайте мненията си от реални надблюдения.

П.П.:Забравих да кажа,че ме интересуват обикновенните( не тези които се водят с разните му титаниеви и кви ли не там глави)
shadowman - майстор
От тия съм ползвал само на Wurth и съм много доволен, един струва около 2 лева и ляга перфектно където трябва.
Милен - майстор
Bosch обикновени за 1.5лв късите. Много са здрави дори при душманска експлоатация трудно се повреждат, а едни 50 милиметрови РН3 ги използвах за набиване с чук на пирондюбели в тесни места. Пирона се поврежда бита не мръдва. А жълтите тианиеви тип Max Grip са по 2.50 лв. и сигурно са още по здрави, нямам наблюдения за тях.

А иначе ментетата по един куп за без пари не са и за еднократна употреба, повреждат се още на първия винт дори и ако въртиш с ръчна отверка с накрайници :lol:
housedoktor - майстор
Хилти и Вера си ползвам редовно -много са добри Твърдо съм против ментетата от 10 за 1 лев
shadowman - майстор
Те тия 10 за лев са от олово.
velsi - Почетен майстор
gaspar написа:
По специално ме интересува мнението Ви за тези на Metabo ( намерих ги в комплект за 29лв) ,но никога не съм ги ползвал.На външен вид изглеждат добре,но ... Та моля дайте мненията си от реални надблюдения.
Имам го този комплект и съм доволен. Определено си струва парите. Един бит счупих, но аз съм си виновен, защото много го напънах.
gaspar - напреднал
Видях два бита на Wurth и ми се струват доста добри.За Wera съм чувал само много добри неща.Това което ми хареса при Metabo е по-големият набор от битове в кутия(доста по-удобно е да са на едно място Ph,Pz,Torx,шестостени и прави).Това което съм виждал и на Wurth,Hilti и Wera (като комплект) все някой липсва.Та се чудя какво да взема :headbash:
moimoimoi - майстор
откакто си купих 50мм на бош pz2 друг не съм купувал/около 2 години
взех ги от мосю бриколаж за 6-7лева 3 броя
shadowman - майстор
Ся се сетих, че съм работил и с бош, ама мисля вюрта са по добри.
ozimen - специалист
Хилти са върха-а метабо не съм ползвал

Тема "Битове за винтоверт!!!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: