• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте,

Искам да попитам знаещите, Има ли маркучи с пистолет за такива водоструйки? Или някакви, които могат да станат за нея афтърмаркетски.
С каква помпа са ?
Прикачвам общ изглед и какво пише на нея:
Прикачен файл:
vodostruika.jpg
vodostruika.jpg (65.94 KиБ) Видяна 904 пъти
Прикачен файл:
vodostruika2.jpg
vodostruika2.jpg (33.07 KиБ) Видяна 904 пъти
Благодаря предварително.
kozl - майстор
Пробвай при ремонтните бази примерно на Кархер. Пригодиха ми техен професионален маркуч за водоструйка Блек енд Декер, но цената на маркуча беше колко малка водосктруйка.
Благодаря за отговора.
Точно това се опасявах че сигурно няма да си струва. Един маркуч ако е 80-100 лева, няма смисъл - по-добре да си купя направо водоструйка, която има и маркуч
hidrazin - майстор
Че що не си оправиш стария маркуч или да ти направят направо нов?
Маркучи за пароструйки и водоструйки
:partyman:
kozl - майстор
От опита с Блек анд Декера - сменихме 3 маркуча. Оригиналните маркучи на с текстилна оплетка и безполезните опити, които провихме със щуцери и скоби, налягането ги изплюваше още с първоначалното пускане. Та занесохме един от спуканите маркучи в сервиз на Кархер и там в-у оригиналните накрайници кербоваха професионален маркуч, който е с метална оплетка.
Цените съм забравил, но помня, че за 6 м маркуч + кербовката можеше да се купи от най малките водоструйки.
Друг пример и пак аз потърпевш. Имам водоструйка Кархер, купувана от Метро за към 800 лв. и се повреди, ту прави налягане, ту пикае.
Първото нещо, което ме попитаха в същия сервиз на Кархер е за модела, защото от евтините водоструйки не ремонтират - били с пластмасови части и не си заслужавало. На мен ремонта ми излезе 260 лв, а в ЛИДЛ пускаха по 220 и при това имаше резервни маркучи за тях по към 20 лв.
Та финансово може би не си заслужава, но не знам тази марка не ми е известна.
Познат от евтин Кархер мина на евтин Бош и твърдеше, че разликата е огромна. Сиреч в Боша, елементите били метални за разлика от Кархера :roll:
kr1100 - майстор
маркучи и накрайници има и по фирмите зьа хидравлики
За всички, които се интересуват
Нямам водоструйка, показаната е пример, който е без маркуч и затова питам какво би излязъл един маркуч+ пистолет като цена.
За да знам заслужава ли си или не.

Знам за водоструйка под 100 лева, която има всичко - затова питам струва ли си да се търсят всякакви глупости, да се правят разни "машинации" да се прави изобщо, дори да струва 20 лева тая водоструйка без маркуч и пистолет?
hidrazin - майстор
Имам такава водоструйка. Същата марка и на външен вид същата само дето май е с по-голяма мощност.
Използвам я вече няколко години (но признавам не много често) и няма ядове.
Лично съм много доволен. По-добра е от пластмасовите ефтиджоси ма Керхер.
Наобиколи тези дето внасят стоки втора ръка от Германия и може да се уредиш с пищов и маркуч.
Моята съм я вземал от точно такъв дето ги кара от Германия.
:partyman:
kr1100 - майстор
Хидразин е писал откъде.
Аз по-горе писах / съседа ми се занимава с хидравлични неща. При него идват за маркучи от Керхер, но не знам в подробности дали има накарйниците. Мога да питам в понеделник.
ОФФ в ЛИДЛ пускат отвреме навреме резервни маркучи за техните водоструйки , но не помня цена. Помня , че маркуч 8м за отпушване на канали беше 49-50 лв.
Взех си King Craft само че не този от снимката. 2.1 КВ е, права с бидонче за препарат.
Намерих си и маркуч. Даже е същия от снимката по-долу
Проблемът е че когато вържа водата, и я пусна - започва да се пуска и спира на равни(така изглежда) интервали от по 1 секунда грубо. Вътре клапанчето което я спира, когато направи налягане се мърда нагоре надолу и така си продължава. Дали е в него проблема или на друго място, защото не виждам да тече от някъде. Отварях я и така я пусках, но не видях.
Тя е на базата на Керхер
Ето тази:
Изображение
Някой да е имал подобен проблем?
  • 1
  • 2

Тема "Водоструйка King Craft маркуч" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: