• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
chudenka - напреднал
Здравейте,

някой да знае дали така да го търся (не намирам) "5C към europlug" трябва ми кабел като този на снимката...

Изображение

А най-добре такъв преходник:

Изображение
ESPACE - майстор
Баш такава глупост като на снимката само от Китай. Търси "EU 2 Pin Male To IEC 320 C5"
https://www.aliexpress.com/af/Power-Ada ... 36fa5527ca
https://www.aliexpress.com/item/4000035 ... mainSearch

Що не си купиш стандартен с шуко щепсел?
https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D ... U9ZTpNasSM
chudenka - напреднал
Мерси, и аз ги намерих в aliexpress, явно от там ще е.
Ами искам да може да влиза в контакт без заземяване (по-скоро в един определен разклонител с такива дупки) :)
Обаче докато разглеждах китайските, осъзнах че май в тройната дупка на зарядното по дизайн без проблем влиза женски кабел с две дупки и утре ще тествам, имам някъде такъв от старо зарядно.
resistbody - майстор
Взимаш стандартен кабел "мики маус" режеш шукото и слагаш от тънкия щепсел...
MamaMy - майстор
Вземи кабел от касетофон. Леко го процепваш по средата и заспива

Изображение

Прикачен файл

cab_701_2771c_1072.jpg
cab_701_2771c_1072.jpg (27.74 KиБ) Видяна 859 пъти
hidrazin - майстор
Що трябва да е лесно като може да е трудно?
Пиши в търсачката "захранващ кабел за лаптоп" и си избирай от къде да го вземеш.
Част от захранванията за лаптоп са точно с такъв.
ТЕХНОМАРКЕТ
KSP
СервизАт
Тук за 3 кинта
:partyman:
MamaMy - майстор
Хидра, не си разбрал. Човекот търси кабел с плосък щепсел, без зануляването.
iliya_i - майстор
пон фев 14, 2022 7:58 pmMamaMy написа:
Хидра, не си разбрал. Човекот търси кабел с плосък щепсел, без зануляването.
Човека търси някакво недоразумение. Кабел с щепсел двойка от едната страна и букса тройка от другата.
И всичко това поради недоразумението да си купи някакъв разклонител - недоразумение, дето не е за там, където го ползва.
Явно няма разумни хора, дето да пуснат такъв кабел тук на пазара, че ще ги гази мечка.
В ЕС сме все пак и действат някакви норми.
resistbody - майстор
99% Тоя конектор "мики маус" се използва за захранвания за лаптоп и подобни... където не им трябва земя.. та няма да умре..
chudenka - напреднал
пон фев 14, 2022 10:25 pmiliya_i написа:
пон фев 14, 2022 7:58 pmMamaMy написа:
Хидра, не си разбрал. Човекот търси кабел с плосък щепсел, без зануляването.
Човека търси някакво недоразумение. Кабел с щепсел двойка от едната страна и букса тройка от другата.
И всичко това поради недоразумението да си купи някакъв разклонител - недоразумение, дето не е за там, където го ползва.
Явно няма разумни хора, дето да пуснат такъв кабел тук на пазара, че ще ги гази мечка.
В ЕС сме все пак и действат някакви норми.
Не мисля, че е проблем, ако имам стандартния кабел с шуко накрая но го ръгна в стената докато съм в Германия (без земя, както писа и човекът над мен), не се взривявам. Вече си поръчах от алиекспрес това като на втората снимка (преходника) и без това е тъпо да мъкна с мен кабел удължител без да ми трябва - този от другата страна на захранването си е достатъчен като дължина.
  • 1
  • 2

Тема "Кабел 5C към europlug ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: