Ел. инструментите. Консумативи.
shz
Здравейте,

От време на време ми се налага да слагам плочки на непретенциозни обекти от типа баня на роднина и т.н. Ползвам релсова машина 70 см на MTX и общо взето върши работа, само резеца се захабява бързо.

Искам да купя машина за мокро рязане за да мога да правя лесно ръбове на 45 градуса и да режа ленти от по 3-4 сантиметра (отрязването на 4 см. лента от 45 см. фаянс с горната машина е малко сложно...)

Разгледах какво се продава на БГ пазара и общо взето клоня към следните машини:

Rubi ND-180 Smart - 196 лв.

Briccolina - 460 лв.

Norton TT 200 EM - 480 лв.

Има ли смисъл да се купува въобще такава машина? Прочетох много противоречиви мнения по въпроса. Моторите и захващането на дисковете не било калибрирано и имало много вибрации което се отразявало на качеството на среза, хвърляли много вода и едва ли не трябвало да се работи с водни очила и т.н. На някои места дори казваха че няма смисъл да се купува нищо друго освен машина с горно водене подобна на тази: Norton TR 202

Като цяло клоня към бриколината, въпреки че изглежда с доста по-слаб мотор от нортон-а.

Някой може ли да похвали горните машини или не си заслужава въобще да се купува подобно нещо и ще трябва да събирам бюджет за такава с горно водене?
chapara - майстор
От много години съм с Бриколина, толкова много, че сегашната ми е трета😎 по ред.
mitko64 - майстор
Първо имах такъв Еинхел https://www.onlinemashini.bg/ma6ina-za- ... 900w-/5044 , но я преправих с диск за дърво. Сега ползвам такава https://www.hornbach.de/shop/Fliesensch ... tikel.html , купена от Германия. За фаянс реже добре, но греса го щъби леко. Еинхелът хвърляше яко вода, слагах го в един капак от готварска печка, че правеше голяма локва. Кредията е много умно измислено оттичането, по канали обратно в коритото и, но рязането под 45 градуса е недомислено, да не кажа че хич го няма. Иначе консуматива 125мм. лесно се намира на всякакви цени.
speka_rs - майстор
На един приятел му купих ме : Руби с горно водене и е много доволен.
shz
chapara: Хубаво е че си намерил инструмент, който да ти върши работа толкова години. Точно такъв човек чаках да пише! Само не мога да разбера от къде взимаш дискове за машината. Този размер 150 не е много популярен и в БГ само на SIRI предлагат. Предполагам с такъв идва и машината. Реже ли добре или трябва да се търси някаква тайна марка :)

mitko64: От Германия не е проблем, има фирми носят за 3 лв. кг. пратка. Обаче това с рязането на 45 градуса че не ставало ме отказва

speka_rs: късметлия е твоя приятел щом има хора да му кувуват хубави инструменти!
chapara - майстор
За дисковедте, когато купих първата машина, тя с рекламна цел вървеше с 10 диска, плюс този на машината. Ми така се печелят клиенти😁
jekasus - майстор
shz написа:
Ползвам релсова машина 70 см на MTX и общо взето върши работа, само резеца се захабява бързо.
Купуваш това, може да потрябват две тънки гайки, за да е плътно и забравяш за ролката.
http://www.nobella.bg/product/772/rolka ... plekt.html
Водни резачки почти не ползвам за плочки.
shz
Мерси, ще пробвам. Сигурен бях, че някой вече е успял да сложи по-хубава ролка.

Тема "Избор на машина за мокро рязане на фаянс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: