Ел. инструментите. Консумативи.
pipbel - майстор
Помощ познавачи...
Решил съм да се обзаведа с ел.ренде и циркуляр. Харесал съм си 2 вида на Спарки и 2 на Бош (вижте долу) със сходни показатели.
Коя комбинация ще ми препоръ4ате ? Ценовите разлики не са огромни.

и 2 въпрос: Мога ли да ползвам успешно рендето да махна стара боя от старо, но запазено дебело 3см дюшаме ?

Sparky - P 382 цена:179.00 лвПрофесинално електрическо ренде. Балансиране чрез вертикален център на гравитация. Пусков прекъсвач. Бутон за застопоряване. Селектор за настройване на дълбочината на рязане. Три-ножова рендосваща система за рязане. Цялостно отлята основа. Ръкохватка с еластоланово покритие. Прахоуловител. Двойна изолация.
Окомплектовка: успореден ограничител 90°, обръщаем нож, куфар
Мощност, W: 750
Обороти на празен ход, rpm: 16000
Широчина на рендето, mm: 82
Дебелина на стужката, mm: 0 - 3
Гаранция: 1 година
Произход: България

Bosch - PHO 20-82 цена:199.00 лв
Електрическо ренде.
Високо качество на повърхността чрез супер остри ножове и постоянни обороти, също и при работа в дървесина.
Бутон за застопоряване на прекъсвача.
Система за прахоулавяне
Окомплектовка: успореден ограничител 90°, допълнителен обръщаем нож, кутия
Мощност, W: 680
Обороти на празен ход, rpm: 19500
Широчина на рендето, mm: 82
Дебелина на стужката, mm: 0 - 2
Дълбочина на фалца, mm: 0 - 8
Тегло, kg: 2.2
Гаранция: 2 години
Произход: ЕС

Sparky - TK 50 Цена: 169.00 лв
Професионален ръчен циркуляр. Бутон за защита против случайно включване. Възможност за безстепенно регулиране на ъгъла на рязане под наклон 0°-45°. Възможност за безстепенно регулиране дълбочината на рязане. Възможност за прахоотвеждане. Самоизключващи се четки. Двойна изолация.
Окомплектовка: твърдосплавен диск за циркуляр (150mm), успореден ограничител, кутия
Мощност, W: 800
Обороти на празен ход, rpm: 5800
Дълбочина на прореза при 90°/45°: 50/32
Пробиване на режещия лист, mm: 20
Размер на режещия лист, mm: 150
Гаранция: 1 година
Произход: България

Bosch - PKS 54 цена: 199.00 лв
Ръчен циркуляр.
Компактна конструкция на инструмента с ниско тегло за по добра работа без умора. Масивна конструкция чрез щанцована алуминиева основна плоча и защитен кожух на механизма за махаловидно движение от отлят под налягане алуминий за голяма експлоатационна продължителност.
Бутон за застопоряване на прекъсвача.
Система за прахоулавяне.
Окомплектовка: твърдосплавен диск за циркуляр (160mm), успореден ограничител
Мощност, W: 1050
Обороти на празен ход, rpm: 5600
Дълбочина на прореза при 90°/45°: 55/38
Пробиване на режещия лист, mm: 16
Размер на режещия лист, mm: 160
Тегло, kg: 3.6
Гаранция: 2 години
Произход: ЕС
velsi - Почетен майстор
:?
По принцип харесвам Бош, но откакто видях изработката на зелената серия.... просто съм изумен! При така поставения от тебе избор бих избрал Спарки. Поне в техни машини не съм виждал малоумни изпълнения.
pipbel - майстор
Благодаря Велси, ще те послушам.
Тайно се надявах на такъв отговор защото зегето и дрелката ми са Спарки и вече почти 10 години ми служат вярно.

Само малко още се колебая относно циркуляра понеже Боша е с 30% по-мощен и дълбочината на среза е с 5мм повече ама не мога да преценя има ли това толкова голямо значение.
griffin - майстор
Velsi какво им има на зелените BOSCH-ове че аз се чудя дали да си взема фреза на SKIL или на BOSCH(зелен) като че ли BOSCH има повечко екстри иизглежда по добре ама с това изказване за зелените направо ме хвърли в музиката :-)
сподели какво знаеш :)
zz_stefanov - майстор
griffin написа:
Velsi какво им има на зелените BOSCH-ове че аз се чудя дали да си взема фреза на SKIL или на BOSCH(зелен) като че ли BOSCH има повечко екстри иизглежда по добре ама с това изказване за зелените направо ме хвърли в музиката :-)
сподели какво знаеш :)
Има ли някой снимки на зелените серии на Бош отвътре. Какви са им кусурите.
dobromir.marinov - специалист
На втория въпрос:Не можеш!
pipbel - майстор
Лоошо.
Знам от стар опит че никой дърводелец няма да се съгласи да рендоса боядисано дюшаме.
Ще трябва да планирам в бюджета и пистолет за горещ въздух и да мятам боята.....баавно и славно,ама няма начин.
UNIOR - модератор
за Bosch - PKS 54 а и не само за този модел имат лошия навик зъбите на ротора бързо да се запиляват , а цената на ремонта е около 70% от цената без труд и др. консуматови покрай него.
ТК 50 на Спарки е разкошна машина само това ще кажа.
за Рендето ба Бош, няма да сгрешиш, машинката е добра, няма оплаквания от модела консумативите са лесно достъпни и на ниска цена, интересното е че барабана е с един нож, но предвид високите обороти това не оказва влияние на качеството на работа.
pipbel - майстор
Благодаря сърдечно за инфото на всички :)

Още 1 въпрос - в рекламата на 1 от пистолетите за горещ въздух пише че става и за разпалване на барбекю с дървени въглища :? :?:

Някой пробвал ли го е? Аз нямам още пистолет.......
Ако е така - супер !!!!!
velsi - Почетен майстор
zz_stefanov написа:
Има ли някой снимки на зелените серии на Бош отвътре. Какви са им кусурите.
griffin написа:
Velsi какво им има на зелените BOSCH-ове ... сподели какво знаеш :)
Добре. Нека направим малка презентация. Машината е BOSCH PSR 1440
Изображение
Акумулаторен винтоверт от зелената серия. Цена около 200 лева с две батерии. Предвид цената и марката очакванията са големи, нали.
Машината като цяло е лека, удобна, добре балансирана. С прилична мощност за класа си. Батерията 1,2 Аh е с нормална издържливост, не се забелязва голям саморазряд. Лошо впечатление прави зарядното устройство. Няма индикатор за заредена батерия. В инструкцията пише зареждането да се извършва за 3 часа, след което да се изключи ръчно.
След едногодишна, нормална експлоатация двете батерии се сринаха тотално. Просто спряха да държат ток. Явно толкова е експлоатационния им срок. Няма лошо, но цената на нова батерия е 109 лв. !
Сега най-интересното.
В един момент машината просто спря. Усеща се лека миризма на изгоряло. Какво намираме вътре. Първото впечатление е изцяло пластмасовия редуктор. Мотора е капсулован, явно от Бош не предвиждат ремонтиране. След доста усилия разглобих мотора и учудването ми беше огромно! Изработката му е като на моторчетата на детските играчки: две медни пластинки с залепени на края графитчета за четки. Колектор с три пластинки. За двеста лева - толкова. Какво се беше случило? Четките се бяха износили, медните пластинки, на които те са залепени бяха опряли в медните пластини на колектора и в резултат едната от секциите е напълно стопена. Иначе сравнително добра машина отива на боклука.
Какво да кажа в заключение? Може би това:

"Постоянно ме измъчваше една непоносима мисъл, че при изпитването на моите изделия някой може да докаже, че са лошокачествени. Затова винаги се стремях да предлагам продукция, която да издържа на всяко обективно изпитване, така да се каже най-доброто от доброто"
Роберт Бош, 1918 г.


Съжалявам, Робърт, традициите не са това, което бяха....

Прикачен файл

Picture_ 005.jpg
Picture_ 005.jpg (103.52 KиБ) Видяна 16223 пъти

Прикачен файл

Picture_ 004.jpg
Picture_ 004.jpg (88.43 KиБ) Видяна 16223 пъти

Прикачен файл

Picture_ 003.jpg
Picture_ 003.jpg (132.55 KиБ) Видяна 16223 пъти

Прикачен файл

Picture_ 002.jpg
Picture_ 002.jpg (103.45 KиБ) Видяна 16223 пъти

Прикачен файл

Picture_ 001.jpg
Picture_ 001.jpg (97.44 KиБ) Видяна 16223 пъти

Тема "Спарки или Бош ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: