• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 430
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
reingar-x - специалист
Благодаря за информацията,мисля да се насоча към софийските Del видях в сайта им,че предлагат MMA апарат с фумкция Self Control към който после може да се прибави след време Mig Mag апарат.Мисля да звънна да попитам за характеристики и цена защото не е посочена в сайта.
agj - майстор
reingar-x написа:
Благодаря за информацията,мисля да се насоча към софийските Del видях в сайта им,че предлагат MMA апарат с фумкция Self Control към който после може да се прибави след време Mig Mag апарат.Мисля да звънна да попитам за характеристики и цена защото не е посочена в сайта.
Нещо не си разабрал добре !Машината е три в едно ММА/TIG-DC и МIG-MAG а Self Control е функция към МIG-MAG - за звараване предимно на алуминиева ламарина и други малки алуминиеви детаили !
П.П. Още малко уточнения: Отворената с-ма на Del е : Първо си купуваш само електрожен (ММА) и след време ако ти потрябва ВИГ или МIG-MAG ти го слагат допълнително !
Електрожените на Вики Б от серията Т - (СТАНДАРТ 145 Т ; 170 Т или 200 Т) са с вградена функция ВИГ с контактно палене.http://viki-b.my.contact.bg/tig.html .,имат също и комбинирани машини две в едно ММА и МИГ-МАГ - COMBO WELD
reingar-x - специалист
Значи машината която видях в каталога на Дел беше съставена от два модула,на единия пишеше Миг/Маг и Селф контрол и имаше два потенциометъра под единия имаше икона на ръкохватка на електрожен а под другия икона на телоподаваща ръкохватка.Има изходи + и – и букса за контрол на телоподаващото никъде не видях изход за Тиг и според мен това е DC инвертор който подава ток на Миг/Маг ако искате вижте и вие може аз да съм грешка.
Ronin - специалист
Къде е според теб изхода за ТИГ
reingar-x - специалист
Ако говорим за едно и също там не се вижда щуцера за аргона,поне аз него виждам може да е някъде отзад.
agj - майстор
sek.1 написа:
Там си е :-D
Изображение
И къде е?
И аз не го виждам !
reingar-x е прав !Май не трябва да се смеете на него !?
Доколкото виждам машината се превръща в метод на заваряване (ВИГ) , само с бренер с клапан и контактно запалване :shock: !
Или не съм прав !?
sek.1 - специалист
Този модел е без вграден клапан . Има и с вграден но явно всичко опира до цена .
reingar-x - специалист
В действителност има такъв апарат с вграден клапан,дисплей и там си се вижда всичко само дето аз не знам как да му кача снимката опитвах но не успявам нещо.
agj - майстор
reingar-x написа:
В действителност има такъв апарат с вграден клапан,дисплей и там си се вижда всичко само дето аз не знам как да му кача снимката опитвах но не успявам нещо.
Дай поне линк !Аз освен този Self Control друг не виждам!
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 430

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: