• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
MamaMy - майстор
Я сподели! Никога не е късно да научиш някоя простотия. Недостига на ток не го прогнозирам аз. Хората по света от 20 години най-малко знаят и строят централи много над сегашното си потребление. Да не говорим, че и преди 80 години са го знаели. Комунистите лозунг са издигнали за електрификация, а тока никога не е поевтинявал. Напротив цената му постепенно, но сигурно върви на горе. Както се казва по-доброто предстои.
vlax - майстор
чет апр 04, 2024 10:27 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ако решиш да правиш ново резервно захранване, питай! Ще ти споделя правилните компоненти.

пп. Извинявай! Забравих, че си еликтричар.
На краставичар краставици ще продаваш. :-D
hidrazin - майстор
чет апр 04, 2024 9:19 pmMamaMy написа:
До тук ...
...и от там натаък при него е тотална щета. Нека си лае... Но само и единствено от собствената кочина. :-D
:partyman:
чет апр 04, 2024 11:12 pmMamaMy написа:
Я сподели! Никога не е късно да научиш някоя простотия...
Подробности няма да има- много си лошаф, като те докачат.
Акумулаторите са от 2017та, хихи!!! Стандартни неща и никакви тайни работи за теб.
Предават се.....не са се предавали досега.
Абе, обикновено по раздели си знаем и майчиното мляко, а имам тонове гигабайти и писано по тея въпроси. Как си пропущил, не мога си обясня!!! Ма ти ги знаеш де, работите принципно.
MamaMy - майстор
Трифоне, Трофоне, моя ЮПС е компютърен. Той не е с външни акумулатори, а с два АГМ 12в 7Ач Лава от Елимекс. Сменям ги горе долу на 2 години, но последната партида се оказаха големи боклуци. Вярно, че ЧЕЗ много помогнаха. От 10-тина акумулатора купени заедно оцеляха само 2. Другите се надуха като бременни жаби, но само тези в ЮПС се цепнаха. Виждал съм много сцепени и надути през годините, но надигнали целия горен капак, не бях. Следващите със сигурност няма да са от там. Тези ги взех по изключение защото бяха затворили Щайнбергер за няколко месеца. По принцип вземам от тях най-евтините китайци защото им вървят и винаги са пресни. Сега взех маркови и се нахендрих. :lol:
Мамаааа, Мама, с право би могъл да поискаш още по голяма отстъпка, като за редовни клиенти.
Сега, като се замисля, моят може ли да се смята за "компютърен", при положение, че джиткам гигабайти на лаптопа дори като няма ток от енергото? Рутера също е на линията на UPSа.

Метална облицовка ми изглежда някак евтино.
По скоро бих я направил по най естественият начин.
Всеки има различно чувство за стил.
MamaMy - майстор
Твоя е камински. Зависи за какво е правен. Пък лаптоп няма нужда от юпс, а от добра батерия.

Този дизайн с тези нитове ми мяза на котелното в Титаник. Все пак всеки има право на лош вкус. И кучето си облизва дупето нали? :lol:
пет апр 05, 2024 7:00 pmMamaMy написа:
... Пък лаптоп няма нужда от юпс, а от добра батерия....:lol:
Прав си- миналата година я замених с нова, но при такива апокалиптични картини, за каквито намекна, искам да се чувствам подготвен и спокоен.

Дано видим финиш, бил той какъвто и да е!
BLUEPUPIL - майстор
пет апр 05, 2024 5:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Метална облицовка ми изглежда някак евтино.
По скоро бих я направил по най естественият начин.
Всеки има различно чувство за стил.

Прикачен файл:
QWAS1.jpeg
QWAS1.jpeg (31.38 KиБ) Видяна 353 пъти
hidrazin - майстор
В продавалниците е пълно с такъв кич.

Прикачен файл:
КИЧ.png

:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Изработка на метална облицовка на камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: