Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
npace - специалист
АБВ Потребител, какво друго не ти хареса в ИЗАта?
АБВ потребител - специалист
Дребни неща които ще запазя за себе си, че ще се почнат едни спорове в които не искам да участвам. Света е изграден от противоположности, идеални неща няма. Както казах за парите си е добра машина. Темата за дросела отмина :-D сега съм на вълна,лесно запалване на базичен електрод и разработвам една джаджа. :) Да могат ,да запалват само при опиране на електода в метала, повтарям не с драскане и почукване , а само с опиране на електрода в метала, подобно на този чичо в клипа. :)
АБВ потребител - специалист
пет дек 20, 2019 12:54 amsstefanov написа:
И какво излезе - твоята машина е по-добра от ИЗА-та?
Ако е така - пусни линкче да си я купим.
А някъде да съм казал това????? Още всичко е на етап ,разработка. Като дойде този момент , ще ви потърся да ми помогнете с изработването на конструкцията ,защото там срещам трудности. Ако искате да участвате в това начинание разбира се. :) И да направим един хубав продукт. :partyman:
АБВ потребител - специалист
Няма какво да се заблуждаваме. За да стане хубава и качествена заварка се изискват 3 неща. Качествен източник на ток, правилно водене на електрода и правилно подбран ток спрямо детайла и вида на шева. Като за 80% от тези три неща е важна машината която ви дава този ток. Сами виждате че американеца, от клипчето по нагоре, не прави нищо друго, освен да движи самия електрод близо до метала с определена скорост, без никакви колебателни движения .И то при таван, най -трудния начин за работа. Но апарата с който го прави е КЛАСА, факт. :) Други тайни няма според мен.Затова като се насочите към заваряването, преценете много добре каква машина да си купите,ако искате заварките да стават така ,както на този чичко от клипчето. :) Света е устроен така че, качествените и ефтините продукти винаги са на различни щандове и никога нямат, и няма да имат нещо общо. Хубав ден!
gogo7777 - майстор
Заваряването в позиция "таван" е най-лесно спрямо другите позиции. Човека от клипа не прави колебливи движения, защото заварява шева на няколко пъти с 2,5мм електрод. Стопилката във ваната му е "мътна" с неправилна форма (и при бутането и при дърпането на електрода). Това означава, че бърза и/или тока му е слаб. Дали не се старае или така е свикнал аз не знам. Ако задържи дори половин секунда шлаката ще му изгаси електрода (вижда се) или ще се образуват повече пръски съответно по-големи каверни в шлаката. За това НЕ се води така еднотипно и прекалено близко до детайла електрода. Ако се направи машина, която никога да не ти гаси дъгата, то половината заварки с нея ще са брак. За това има заварчици и "заварчици"....

Бях ти писал преди, че без заварчик до тебе никога няма да можеш да направиш и настроиш заваръчен апарат. Не става с клипове, не става дори с четене.....

И още.....Не коментирай други машини, защото още си далеч от материята.
:wink:
Passa - специалист
Е как нищо не прави заварчикът от клипа като върти електрода както се прави по принцип. В следствие се получава така наречената "рибя кост" с кръговите движения. :)
След полирането на таванната заварка се вижда отлично формата на направеният шев.

Отделно води точно разстоянието между детайла и електрода, както и спазва правилният ъгъл за да получи добра заваръчна вана и да завари добре детайла без да го пробие или да стане само шлака. :wink:
npace - специалист
пет дек 20, 2019 11:40 amgogo7777 написа:
2,5мм електрод
5/32 не е ли 4.0 мм?

Според мен (лаик абсолютен) също му е слаб тока, първия шев особено 0:39 е много назъбен и изпъкнал.

А склонността към залепване на базичните електроди зависи ли от дебелината на електрода? Колкото е по-дебел електрода толкова по-трудно да залепва.
АБВ потребител - специалист
Заваряването на таван било най лесно,от всички позиций. Брей че интересно :) . Ако този е лаик,незнам вие какво по добро ще направите. Колега а защо не щракнеш една снимка на твоя заварка на таван с 4мм базичен, на ъглов шев. Много интересно.При по силен ток ,трябва да движи по бързо електрода,двете неща са свързани. Брей не знаех че има такива капацитети тук. Сигурно работите в някоя фирма на 5 бона заплата. Я да се скривам пак :-D Да не коментирам чужда техника ,та вие постоянно го правите тук. Че да не сте нещо повече от мен :lol: И друго . Колега, бараш се за специалист, а неможеш да различиш дебелината на електрода, като много ясно се вижда че електрода е по дебел от 2.5мм. И незнам кой го каза този лав някъде из форума, ( много си далече от материята) и сега го повтаряте като едни шарени пилета,където и говорят.
Последна промяна от АБВ потребител на пет дек 20, 2019 5:06 pm, променено общо 2 пъти.
АБВ потребител - специалист
пет дек 20, 2019 1:08 pmPassa написа:
Е как нищо не прави заварчикът от клипа като върти електрода както се прави по принцип. В следствие се получава така наречената "рибя кост" с кръговите движения. :)
След полирането на таванната заварка се вижда отлично формата на направеният шев.

Отделно води точно разстоянието между детайла и електрода, както и спазва правилният ъгъл за да получи добра заваръчна вана и да завари добре детайла без да го пробие или да стане само шлака. :wink:
Рибята кост се получава и без да въртиш електрода. Но зависи от електрожена.
Последна промяна от АБВ потребител на съб дек 21, 2019 9:01 am, променено общо 1 път.
АБВ потребител - специалист
Не могат дебелините на електродите да различават, съвети ще дават. Абе Пичове,я се замислете малко!!!

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: