Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
walko - специалист
Аз мисля, че има и друга причина телчарките да стават все по популярни, освен, че вече са на доста достъпни цени, а и хората бързо им свикват.
Просто материалите които се ползват вече са по-тънки.
Баща ми има рафтове в мазето от винкел 3мм. Остъклен балкон с винкел 3-4мм. асмалък от железа 4-5мм. Всичко от преди 40г. Тогава това е имало. Винкели Г, Т и П образи
Сега обаче все по често се ползват квдратни и правоъгълни профили. Рафтовете ми в мазето са от 1,5 и 2мм. портата и тя беше нещо такова. Ми не ми се влачат дебели железа. Излишна хамалогия е. Леката порта и детето по-лесно отваря, особено като е с колелото. Предната беше от панелни радиатори (това съм имал) и беше над 120кг.
На приятел правихме бунгало 48кв.м. всичко с профили 80х80х2мм. на електрод щяхме да го кълвем повече седмица, а с две телчарки го нашихме за 3 дена.
Вече за разни решетки и навеси и самите клиенти искат по леки неща и не винаги е заради цената.
Просто времената се менят.
нед юли 23, 2023 8:59 pmcadmaster написа:
нед юли 23, 2023 8:51 pmBeTaTesTeR написа:
E aко под "Делчето" има предвид, че и той е взел телоподаващото като предния участник, който се похвали с такава покупка е ясно. На електрод с ИЗА-та е надупчил 2мм профилите и после с телоподаващото очаквано му е било много по-лесно да заварява тънките профили щото може спокойно да си тегли дълги шевове без да ги прогори.
Анджък :-D :-D
Аджък, но предното ти мнение се възприема като антиреклама на Изата.
viewtopic.php?f=56&t=23365&start=4190#p1138685
Как си замълчах тогава, аз си знам.

Не познавам лично Панайот, но се интересувам отдавна по темата, та може да се каже имам някакви впечатления и симпатии.
MamaMy - майстор
На мен не ми пречи да сменя Минито с Иза дори и без да взимам симпатиите си под внимание. Всичко зависи от цената. :wink:
Pansim1 - специалист
Методите за заваряване не се противопоставят един на друг, а се допълват. Всеки метод си има своите предимства и недостатъци.
Което разбира се не изключва предпочитания...нормално. Всички сме различни хора. :partyman:
aig_welding - специалист
пон юли 24, 2023 1:49 pmPansim1 написа:
Методите за заваряване не се противопоставят един на друг, а се допълват. Всеки метод си има своите предимства и недостатъци.
Което разбира се не изключва предпочитания...нормално. Всички сме различни хора. :partyman:

+1
gogo7777 - майстор
Точно така. Всеки метод си има приложение.
....ноооо само ММА метода е универсален. Който го може, няма да мъкне бутилки с газове за да заварява прокат. Съвсем друго е, когато правиш портички в гаража или работилницата....тогава и аз бих предпочел МИГ/МАГ метода
:drinkers:
MamaMy - майстор
Който може ММА, той може и останалите методи. Който не може и най-лесния МИГ МАГ му идва труден. Той за това космоса е крив. Според кривините на всички ракети :lol:
пон юли 24, 2023 8:35 pmMamaMy написа:
Който може ММА, той може и останалите методи. Който не може и най-лесния МИГ МАГ му идва труден. Той за това космоса е крив. Според кривините на всички ракети :lol:
Това мнение трябва да се постави в новият, все още несъздаден раздел.

https://www.google.com/search?q=%D0%9C% ... e&ie=UTF-8

Имам едни познати, шампиони, дето отдавна борят баща си- наборче.
Мен не смеят, понеже не са сигурни колко пищова имам под възглавницата.
....за изпита по РЕДЗ де.
MamaMy - майстор
Електро-Дъгово Заваряване / Manual Metal Arc
gogo7777 - майстор
вт юли 25, 2023 1:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон юли 24, 2023 8:35 pmMamaMy написа:
Който може ММА, той може и останалите методи. Който не може и най-лесния МИГ МАГ му идва труден. Той за това космоса е крив. Според кривините на всички ракети :lol:
Това мнение трябва да се постави в новият, все още несъздаден раздел.

https://www.google.com/search?q=%D0%9C% ... e&ie=UTF-8

Имам едни познати, шампиони, дето отдавна борят баща си- наборче.
Мен не смеят, понеже не са сигурни колко пищова имам под възглавницата.
....за изпита по РЕДЗ де.
Съчетавал съм ги ММА и ММА......ама бех млад и щур....луд по цялата си глава. Единият стил го заебах....и по-добре :)
:drinkers:

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: