Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
B0bi - специалист
Вместо да се обясняваш тук, можеше простичко да си допълниш сайтчето, че продаваш електрожените без кабели! И да дадеш цени за различни дължини с ръкохватка, маса и накрайници.
Нищо нереално не съм казал! Защо си позволявате да плюете по мен?! Купих си електрожен за същите пари и съм доволен от него. Пишеш глупости по адрес на конкуренцията ти, което изобщо не ти прави чест! Кабелите им са си достатъчно добри. Има си всички функции като твоя. Професионалист се изказа напълно положително за функционалността му.
Ще отречеш ли, че твоите части (електрониката, полупроводниците) са произведени в Китай?
Правиш си реклама тук. Плащаш ли си? Когато побягнахте в другия форум, изляхте много помия по този. Сега тихомълком се примъквате. Позор!
Не зная дали Панайот е бягал в другия, зная кой е плюл този и продължава да плюе, докато присъства паралелно в двата. Нещо конкретно имаш ли?
Не съм прочел негово мнение с подобно съдържание. Опитваш да направиш внушение, като ползваш множествено число.
Всичко вече е Китай, а само от Китай до Китай колко е, ум да ти зайде!
Човекът произвежда, не се конкурира с никого. Може да се каже, че елктрожените му са бутикови.

Боби, стига де! Твърде плоско, за да те вземе под внимание някой.
Дано поне ти е олекнало, след като си изля!
B0bi - специалист
Ти адвокат ли си му? Защо изобщо отговаряш от негово име?
Всеки би трябвало да има право на отговор, след като е бил обвинен в нещо. Всъщност, не става ясно мен в какво ме обвинява. Аз апелирам само да обяви реалната си цена! Обявената е подвеждаща поне за мен. Намирам го за нелоялно към клиентите.
Лично не съм се изказал отрицателно за машините му. Напротив - бях решил да си взема от него, с идеята да подкрепя българското производство. Напълно ясно ми е, че днес почти всичко се произвежда в Китай. На този фон многократното повтаряне, че неговото е българско и "всичко друго китайски боклуци" (по негови думи в телефонния разговор за финал), никак не ми звучи коректно.
Не отговарям от негово име. Споделям мнението си.
Наплю го по общият ред и с общи приказки, а всъщност нямаш нищо конкретно.
Негово е решението какво ще прави със сайта си и какво ще обявява там. Имаш право да апелираш само.
Не ти прави чест да споделяш подробности от разговорът ви, които само вие си знаете. Вероятно опитваш да го въвлечеш в публичен скандал.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Без да съм в материята, да вметна, че Боби звучи разумно, а на другите не ви се разбира кой гозен негунен... Наздраве!

Да бе, знаем, че Джобс и Возняк продавали насипен компютър... Та, наздраве!
вт май 28, 2024 8:55 pmn_a написа:
Кой ти разреши да излизаш от кухнята, хахааааа!
Знаеш ли как се превежда на китайски B0bi?

пп. Щях да те питам какъв филм да си пусна, но еbtvto те отмениха.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт май 28, 2024 9:25 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Поредната тъпа, скроена и мръсна интрига. Човека е застанал с името, адреса и телефона си. Какво повече? Нито го познавам, нито съм му клиент. И като такъв заставам на страната на Панайот.
Avas_co - майстор
Голяма драма с тия кабели, голямо чудо.
Писах си мнението по-рано, пак ще се повтарям.
Боби като някой, който не е пипал електрожен е нормално, че иска да си вземе машина с всичко. Няма как да знае, какъв кабел иска и коя ръкохватка му е удобна на него.
Имам 200А машина, с кабели 25 кв. мм. кабел. Адски са тежки и неудобни.
Някои хора тук са наясно, че ми минаха през ръцете разни машини, без да съм профи на темата. И имам повече от една, толкова и ги ползвам вече, но е друга темата.
Машината от Пансим я имам отдавна, не помня. Поне 5 години, други от по-отдавна.
С машината от Пансим, уж бях по в час. Но кабела на масата, малко е по-къс. Щипката е добра, още я ползвам. Ръкохватката не беше моята (но не лоша), подарих я на някой, още съм с една на Кемпи.
Обобщено- ако малко от малко си в час, и имаш друга машина, кабели не са ти нужни.
Ако си взимаш такава машина за сефте, нормално да очакваш, че продавача е наясно, какво ти е нужно. На практика, не е така.
П.П.
Пансим е пич, може да се разчита на него.
Малко са хората като него, прати ми машина, да си я пробвам, ако ми харесала, тогава да съм я плащал.
Това по негово желание, аз такива претенции не бих предявил.
nikolson - майстор
Аз пък ще кажа, че сайтът не е онлайн магазин. Т.е., за да поръчаш, трябва да се обадиш. Когато се обадиш, (предполагам) ви се обяснява, че това е цената на машината, без кабели, маса и ръкохватка. Какъв е проблемът тогава?
BeTaTesTeR - напреднал
вт май 28, 2024 8:55 amPansim1 написа:

Обикновено дължините почти винаги са различни за различните клиенти.Което показва правилноста на моето решение да НЕ предлагам готови комплекти.
Няма значение дали решението ти е правилно, важното е ясно да го обявиш на сайта където даваш цените на електрожените. Затова се бори този Боби.
Напиши си ясно в прав текст, че цените са само за машината без включени кабели. Цената на метър 16 мм2 кабел е 7 лв, на 25мм2 е 13 лв. примерно. Цената на щипката е толкова, на ръкохватката толкова.
Така човек като ти отвори сайта веднага да му стане ясно, ако искам да си купя този електрожен с 2х4м кабели ще ми излезе толкова пари. И вече който иска да го поръчва с 10 метра кабели, който иска без кабели ако смята, че може да си направи по-евтини или си има от предишен електрожен. Така всичко е ясно и няма изненади, човека, който купува може да си предвиди разходите и да е наясно предварително.
Иначе се получава кофти. Човек, който си е приготвил някакъв бюджет и не е наясно, че цената не включва никакви кабели, купува машината, получава я без кабели и се оказва, че даже не може да я пробва и трябва да даде още 80-100 лв. за кабели без да си ги е предвидил тези пари.
Това е единствената критика към теб и не мисля, че ти коства кой знае какво да допълниш това с 2-3 изречения на сайта за да не стават такива недоразумения, защото неминуемо ще се случват и няма да са приятни нито за теб, нито за купувачите. А пък не всеки следи този форум за да е наясно.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: