• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Stefan2000 - специалист
Илчо, извинявам се.
Просто не съм вдянал, като си ми писал за четки, аз си ги мислех че са едни неща като маламашки с които един движеше детайла на един от клиповете. А то били притискачи. :cool:
ZEDYCUS - майстор
Стефане, още едно предложение за пластини. Не са скъпи, човека ги дава по 3-до 6 лв -- http://prodavalnik.com/abriht-s-tsirkulyar-i40494721
Изображение
Изображение
Изображение Има и други профили, че е и от София. :partyman:
sabi69 - специалист
Ножовeте за универсална фрезова глава струват между 5 и 8 лв. бройката тук- а главата струва 65 лв. с ДДС. При ZMM pilana цената на главата е същата но ножовете са по 35 лв. комплект защото били от карбонова стомана. При глави с три ножа е малко по-скъпо. Тук също намерих фрезови глави на Канадската фирма DIMAR. Дано съм бил полезен.
Илчо Илиев - майстор
Много добри неща правят ЗММ, но нямат ли ценоразпис?
Stefan2000 - специалист
Здравейте,
Ами ходих да видя ножовете, то продавача се оказа че ми е в съседство.
Нещата не са баш така както изглеждат но все пак купих 2 комплекта по 4 ножа, а човека ми подари и 4 правоъгълни заготовки.
Цена по 15 лв/компл. Единият е този от горната снимка, а другият този долу.
Какъв е проблема? Ами по-широки са от главата с 20мм. Малко грубовата е и кривата на профила, в смисъл, чиста геометрия, не е вложен малко усет за по-плавни линии. Но човека сам ги е правил на оптичен шлайф, по шаблон. Той самият не е дърводелец. Иначе са дебели по 5мм. Стоманата пила не я хваща.
Сега, има вариант да се поорежат, ще загубя част от профила, но така или иначе са направени за доста дълбоко рязане ако се ползва целия профил, до 20мм.
То както обикновенно, евтиното ще излезе по-скъпо, защото започнах да гоня цената на комплектите глави с по 2 ножа. Но поне се надявам, че главата като е с 4 ножа ще работи по-добре.

Прикачен файл

nn.jpg
nn.jpg (89.51 KиБ) Видяна 3523 пъти
Илчо Илиев - майстор
Стефко, на снимките не се вижда добре,но ми с струва,че ножовете нямат освобождение...не са скосени зад режещия ръб...
Питай го тоя, някога ползвани ли са тези ножове и ако не са,,,пробвай да си вземеш парите и виж сайта на ЗММ, имат страшни неща...
Stefan2000 - специалист
Заточване ли имаш предвид? Имат го.
profesionalist_wood - майстор
Аз съм обмислял един ден да си взема приспособление за заточване на ножове на фрезери към заточващата ми машина Тормек,може и да ти ги наточа.Ама кога не се знае :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Пластини за дърводелска фрезова глава, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: